Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۱
کد مطلب : ۳۷۱۵

اطلس ملی شهر و شهرسازی (نگارش دوم)

plusresetminus
اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی شهر و شهرسازی را در سال 1380 (نگارش اول) و در سال 1391 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است.
جایگاه شهرهای ایران در سلسله مراتب شهرهای خاورمیانه، تحول شهرنشینی در ایران، توزیع جغرافیایی جمعیت شهری، نسبت شهرنشینی، توزیع استانی جمعیت شهرنشین، سلسله مراتب شهرها، تراکم در شهرها و نحوه اداره شهرها (مقایسه جمعیت پایتخت کشورهای خاورمیانه، پراکندگی جمعیت شهرها، هرم سنی جمعیت کشور، نرخ رشد جمعیت، میزان شهرنشینی و تراکم جمعیت در استان­‌های کشور، پوشش آموزش عالی در رشته شهرسازی، تعداد شهرداری­‌های کشور، تعداد طرح‌های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری، واحدهای مسکونی بر حسب نوع اسکلت و مصالح به­ کار رفته، سال اتمام بنا، قدمت و...) مباحث و شاخص‌های مورد بررسی در اطلس شهر و شهرسازی را به خود اختصاص می‌دهد.

اطلس ملی شهر و شهرسازی (نگارش دوم)
https://www.ncc.gov.ir/vdch.znxt23nqmftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.znxt23nqmftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1