Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۳۷۲۱

اطلس ملی عمومی ایران (نگارش دوم)

plusresetminus
اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی عمومی ایران را در سال 1373 (نگارش اول) و در سال 1386 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است.
موقعیت ایران در جهان، تقسیمات داخلی کشور، ویژگی‌های طبیعی ایران همچون ناهمواری­‌ها، زمین‌شناسی، خاک‌­ها و... در بخش‌­های دیگر محیط زیست و اقلیم، ویژگی­‌های جمعیتی، تربیتی، آموزشی، بهداشتی، درمانی، ویژگی­‌های اقتصادی از جمله حمل‌ و نقل و ارتباطات، صادرات و واردات، صنایع و معادن، مسکن، کشاورزی و انرژی (نقشه­‌های سیاسی و تقسیمات کشوری، مقاطع مهم تاریخی، ناهمواری و حوضه آبریز، زمین­‌شناسی، اقلیم، تراکم جمعیت، هرم سنی، ازدواج و طلاق، متولدین و فوت­‌شده‌­ها، سواد، مهاجرت، پراکندگی جمعیتی شهرها، ارتفاع از سطح دریا، شاخص خانوار و...) مباحث و شاخص‌های مورد بررسی در اطلس عمومی ایران را به خود اختصاص می‌دهد.

اطلس ملی عمومی ایران (نگارش دوم)
https://www.ncc.gov.ir/vdce.w8xbjh8fz9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.w8xbjh8fz9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1