plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب : ۱۱۳۱
سازمان نقشه برداری کشور ارائه کرد:

نمایش برخط نقشه‌های فرونشست و سیل با برنامه جانبی(اپلیکیشن) NCCViewer

سازمان نقشه‌برداری کشور با تهیه و ارائه برنامه جانبی(اپلیکیشن) NCCViewer امکان نمایش برخط نقشه‌های فرونشست، سیل و موارد مشابه را فراهم کرد.
نمایش برخط نقشه‌های فرونشست و سیل با برنامه جانبی(اپلیکیشن) NCCViewer
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، اداره‌کل ژئودزی و نقشهبرداری زمینی این سازمان موفق شد با تهیه این اپلیکیشن به دو صورت؛ یکی با معرفی فایل و دیگری از طریق اتصال به شبکه، امکان دسترسی به نقشه‌هایی مثل نقشه‌‌‌های فرونشست و سیل را ایجاد کند.
در این اپلیکیشن می‌توان zip فایل‌هایی با فرمت مدنظر را انتخاب و نمایش داد و همچنین مشاهده نقشه با اتصال به سرور برای کاربران تایید شده و با ارسال کد فعال‌‌‌سازی، امکان‌‌‌پذیر است. این کد به شماره موبایل ثبت شده از سوی درخواست کننده یعنی کاربر، پیامک خواهد شد. البته در دفعات بعد به منظور ورود به سرور نیازی به وارد کردن مجدد کد فعال‌سازی نیست.
در همین خصوص، این اپلیکیشن به صورتی طراحی شده که کد فعال‌سازی هر شماره موبایل منحصر به فرد بوده و امکان دسترسی به داده‌های سرور با یک شماره موبایل در دو گوشی مختلف وجود ندارد. در صورت نیاز به نصب مجدد اپلیکیشن، با ثبت دوباره مشخصات امکان دریافت کد فعال‌سازی جدید برای کابران مجاز وجود دارد. در این حالت نیازی به تایید مجدد کاربر شناخته شده توسط مدیر سامانه نیست.
یکی دیگر از قابلیتهای منحصر به فرد این نرم افزار مشخص کردن موقعیت کاربر است. یعنی اگر کاربر به هر دلیلی احراز هویت نشود، در هنگام معرفی شماره موبایل مربوطه پیغام مشخص شده توسط مدیر سامانه نمایش داده خواهد شد. از سوی دیگر در صورت بروز اشکال و سوال در خصوص نقشه‌ها، هر کاربر می‌تواند با واحد مربوطه تماس گرفته و رفع مشکل کند.
همچنین از آنجایی‌که تنظیم شفافیت نمایش به منظور رویت عوارض پس‌زمینه نقشه مهم است، این امکان وجود دارد تا تنظیمات مذکور توسط خود کاربر صورت پذیرد.
گفتنی است؛ این نرم افزار کاملا بومی و توسط متخصصان سازمان نقشه‌برداری کشور تولید و از طریق نرم افزار "بازار" در فضای مجازی نیز به صورت رایگان قابل دسترسی است.
https://www.ncc.gov.ir/vdch.xnzt23nzzftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.xnzt23nzzftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی