plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب : ۱۲۷۳

شفیعی: با تشکیل کارگروه‎های تخصصی، تجارب بازنشستگان به نسل جدید منتقل شود

در دیدار صمیمانه اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان سازمان نقشه‌‌‌برداری کشور با رئیس این سازمان، مهندس شفیعی از آنها خواست تا با تشکیل کارگروه‎های تخصصی، تجارب خود را به نسل جدید منتقل کنند.
شفیعی: با تشکیل کارگروه‎های تخصصی، تجارب بازنشستگان به نسل جدید منتقل شود
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌‌‌برداری کشور، همزمان با مطرح شدن موضوع ارائه خدمات، محصولات و سرویس‌های سازمان نقشه‌‌برداری کشور به عموم مردم از طریقدفاتر پیشخوان دولت که در آینده‌ای نزدیک رقم خواهد خورد؛ اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان سازمان نقشه‌برداری نیز اعلام آمادگی کردند تا از تجارب و توانمندی‌های آنها پس از دوران بازنشستگی نیز  در راستای برون‌سپاری فعالیتهای این سازمان استفاده شود.

در نشست اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان سازمان نقشه‌برداری کشور با رئیس این سازمان، از مهندس مسعود شفیعی خواسته شد تا با تداوم حمایت از این کانون، بازنشستگان را برای پیشبرد اهدافشان همراهی کند.
حاضرین در این نشست، بازنشستگان را عضوی جداناپذیر از خانواده سازمان نقشه‌برداری کشور دانستند و پیشنهاد کردند که دولت پرداخت حقوق بازنشستگان را به صورت مستقیم و بدون هیچ چرخه و واسطه‌ای به دستگاههای اجرایی مربوطه واگذار نماید. همچنین به دلیل آنکه کانون بازنشستگان اغلب امور اداری، حقوقی، درمانی و... اعضای خود را پیگیری می‌کند، از کانون به عنوان تسهیل‌گر سلسله مراتب اداری نام برده شد و بر ضروت تقویت همکاری با امور اداری سازمان نیز تأکید گردید.

تغییر محل استقرار  فعلی کانون بازنشستگان نیز از جمله پیشنهاداتی بود که بنا به گفته مهندس شفیعی و با پیگیری‌های صورت گرفته به‌زودی اجرائی خواهد شد.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور ارائه خدماتی از سوی شرکت پیشگامان (به‌‌‌عنوان زیرمجموعه‌ای از کانون بازنشستگان) به این سازمان را از جمله موضوعات مورد حمایت مسئولین سازمان عنوان کرد و از شروع آزمایشی ارائه محصولات سازمان توسط دفاتر پیشخوان دولت، در نیمه اول سال جاری خبر داد. گفتنی است؛ طی پنج سال گذشته بخشی از فعالیت‌های اجرایی برون‌سپاری شده سازمان نقشه‌برداری کشور  با رعایت ضوابط مربوطه از طریق شرکت پیشگامان به انجام رسیده‌است و با توجه به جلب اعتماد لازم و کارآفرینی، این روند همکاری می‌تواند با حضور پیشکسوتان صنعت نقشه‌برداری استمرار داشته باشد.
شفیعی فعالیت‌های حوزه نقشه‌برداری را دارای وسعت بسیاری دانست و تاکید کرد که نظارت بر فعالیت‌های نقشه‌برداری کشور که در ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مورد تاکید قرار گرفته، نباید محدود به قراردادهای کارفرمایان دولتی و شرکت‌های مشاور بخش خصوصی شود، بلکه دامنه نظارت سازمان نقشه‌برداری کشور باید همه حوزه‌های مرتبط را دربرگیرد. 

وی ضمن استقبال از تداوم مشارکت بازنشستگان را در فعالیت‌های تخصصی سازمان نقشه‌برداری کشور، اظهار داشت: به همین منظور می‌توانیم با حضور پیشکسوتان حوزه‌های مختلف نقشه‌برداری مانند کارتوگرافی، هیدروگرافی، ژئودزی و ... کارگروههای تخصصی تشکیل دهیم و با برگزاری جلسات مشترک بین آنها و متولیان فعلی بخشهای تخصصی سازمان، از تجارب و دانش آنها در  راستای ارتقای کیفیت فعالیت‌های نقشه‌برداری بهره‌مند شویم.
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در ادامه گفت: ارتباط نسل حاضر با نسل گذشته نقشهبرداری به عنوان گنجینه‌ای گرانبها، باید تقویت شود تا ضمن قدردانی از زحمات گذشتگان، استفاده از دانش و تجارب سی ساله آنها استمرار داشته باشد.

مدیریت دانش و ثبت مکتوب خاطرات نسل بازنشسته به عنوان تاریخ شفاهی سازمان نقشه‌برداری کشور نیز از جمله موضوعات مورد تأکید رئیس سازمان بود.

راه اندازی مجموعه ورزشی سازمان نقشه‌برداری کشور و توجه به موضوعات خانوادگی، رفاهی و انگیزشی بازنشستگان نیز از جمله موضوعات دیگری بود که در این نشست مطرح شد.
این نشست صبح روز دوشنبه 31 تیرماه سال جاری و با حضور مهری مهدوی، حسن حاج پروانه، حجت امیری، دکتر ایرج کریمیان، میرصیاد رحیمی و علیرضا قاضی مطلق به عنوان اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.
 
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdce.f8zbjh8wx9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.f8zbjh8wx9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی