plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب : ۱۲۹۵

دیدار اعضای شورای بسیج سازمان نقشه‌برداری کشور با رئیس سازمان

اعضای شورای بسیج سازمان نقشه‌برداری کشور در دیدار با مهندس مسعود شفیعی، ضمن بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود، پیشنهاداتی را برای بهبود فضای اداری و برنامه‌های آتی سازمان ارائه دادند.
دیدار اعضای شورای بسیج سازمان نقشه‌برداری کشور با رئیس سازمان
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، اعضای شورای بسیج این سازمان، در اهم سخنان خود موضوعات مختلفی از جمله پشتیبانی و وضعیت قراردادهای سازمان، اصلاح قراردادهای پرسنل، فعالیت‌های فنی سازمان و ... را با رئیس سازمان مطرح کردند.
شفیعی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری، در خصوص عبرت‌های عاشورا و جامعه خواص و عوام، گفت: اگر کسی در جایگاه خاصی قرار بگیرد، به معنای خاص بودن نیست. نباید جایگاه‌ها ما را فریب دهد و با توجه به فرمایشات رهبری، نگاه ما به جایگاه‌ها باید عالمانه و با درایت باشد. به همین منظور علاوه بر ارتقای سطح درک و عمق تفکر باید برای نگاه عالمانه، مستندات دقیق نیز داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: در شرایطی که کشور با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای روبرو است، بسیج باید با حداقل هزینه‌ها و امکانات، به پیشبرد اهداف کشور کمک کند.
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور از اعضای بسیج خواست تا در موارد مشابه ای همچون سیل ابتدای سال، در چنین موقعیت‌هایی برای امدادرسانی پویا، نقش پررنگی ایفا کنند.
شفیعی با بیان اینکه بسیج فقط به معنی انجام امور فرهنگی و مذهبی نیست، از بسیج به عنوان سرمایه اجتماعی نام برد و از آنها خواست تا در برنامه های فنی و تخصصی سازمان در راستای چشم انداز 1404 فعالیت داشته باشند و با مشارکت در انجام امور بخش‌های مختلف سازمان، کشور را در حوزه مهندسی نقشه برداری در منطقه اثرگذار و پیشتاز معرفی کنند.
شفیعی؛ به قانون حفاظت از علائم نقشه‌برداری که در سال 1346 به تصویب رسیده است اشاره کرد و اظهارداشت: باید در هر محدوده جغرافیایی و با هماهنگی با مسئولین کشور، در حفظ و نگهداری تجهیزات نقشه‌برداری خصوصاً ایستگاه‌های دائمی شبکه مبنایی و استحکام زیرساخت‌های دقیق آن برنامه‌ریزی کنیم. در همین راستا با نمایندگان محترم مجلس و وزارتخانه های کشور و راه وشهرسازی در حال گفتگو هستیم تا به صورت زیربنایی چنین مسائلی را مرتفع نمائیم.
پیرو بیانات آقای مهندس شفیعی، اعضای شورای بسیج سازمان نیز از تعاملات با استارت آپ ها تا عکسبرداری هوایی با پهپاد و در نهایت همکاری همه جانبه در سایر فعالیت های فنی سازمان اعلام آمادگی کردند تا نقش نیروی متخصص بسیجی سازمان نقشه برداری کشور معرفی شود.
در ادامه، دکتر یحیی جمور، معاون فنی سازمان به محدودیت جذب نیرو در بدنه دولت اشاره کرد و همچنین بر حفظ، نگهداری و توسعه ایستگاه های شبکه مبنایی کشور که به نوعی پایه همه فعالیت های مهندسی نقشه برداری کشور است تأکید کرد.
وی در پاسخ به اعلام آمادگی اعضای شورای بسیج مبنی بر انجام هر گونه عملیات عکسبرداری با پهپاد گفت: هنوز به پاسخ مشخصی نرسیدیم که آیا در سازمان پهپاد داشته باشیم یا خیر؟ اما به دلیل اینکه بخش خصوصی بر سامانه پهپاد اشراف پیدا کرده است، سازمان نقشه برداری کشور باید در حوزه نظارت، راهبری و مدیریت انجام عملیات با این سامانه را بر عهده داشته باشد.
جمور؛ همچنین از راه اندازی خط تولید دسترسی رایگان به تصاویر ماهواره ای(Insar) خبر داد و افزود: ما در این مجموعه، از فناوری های روز دنیا بی اطلاع نیستیم و متخصصان سازمان، همگام با علم روز دنیا، فعالیت می کنند.
در خاتمه این نشست، مهندس شفیعی پیشنهاد کرد تا یکی از پروژه های فنی را به شکل کامل از تحقیقات تا اجرای عملیات اجرایی آن، بسیجیان سازمان برعهده گرفته و به انجام برسانند.
 
 
 
 
 
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdci.3azct1arwbc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.3azct1arwbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی