plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹
کد مطلب : ۱۵۱۵

جلسه نهایی کمیته اجرایی برگزاری " آئین اعطای نخستین دوره جایزه ملی ابوریحان" برگزار شد

اعضای کمیته اجرائی برگزاری " آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان" در پایان جلسه نهایی خود که به منظور جمع‌بندی مباحث، هماهنگی امور اجرایی و بررسی‌‌های تکمیلی امور مربوط به این رويداد ملی در سازمان نقشه برداری کشور گردهم آمده بودند، با مهندس مسعود شفیعی؛ رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور دیدار و گفتگو کرده و گزارشی از اقدامات خود ارائه دادند.
جلسه نهایی کمیته اجرایی برگزاری " آئین اعطای نخستین دوره جایزه ملی ابوریحان" برگزار شد
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مهندس مسعود شفیعی برگزاری این مراسم از سوی سازمان نقشه‌برداری کشور را نه یک امر تکلیفی و دستوری، بلکه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی دانست و اظهار داشت: «سازمان نقشه برداری کشور در اولین تجربه خود برای برگزاری مراسم " آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان" با مشارکت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح؛ سازمان فضایی ایران؛ دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران و انجمن نجوم ایران نه‌تنها گام بلندی در معرفی ابعاد مختلف شخصیت دانشمند بزرگ ایرانی؛ ابوریحان بیرونی برداشته است، بلکه از این طریق الگویی ممتاز را برای فعالان عرصه‌های علوم ژئوماتیک، جغرافیایی و نجوم در ایران فراروی آنان قرار می‌دهد».

شفیعی هدف اصلی این آئین را تجلیل از عالمان و مفاخر علمی کشور دانست و آن را بستری برای شناسایی و معرفی ابوریحان‌های عصر حاضر عنوان کرد. دکتر فرخ توکلی مشاور رئیس سازمان با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته درباره چهارچوب‌های کلی این مراسم گفت: «طی جلسات متعدد با حضور نماینده سازمان‌های جغرافیایی و نقشه‌برداری کشور، صاحب نظران، اساتید، پیشکسوتان و پژوهشگران حوزه علوم مهندسی ژئوماتیک و داده مکانی، فضا، نجوم و علوم جغرافیایی شناسایی شدند و طی روزهای پیش رو با بررسی‌های دقیق، برترین‌های هر رشته انتخاب می‌شوند».

دکتر معصومی، معاون سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نیز درباره شاخص‌هایی که در انتخاب شایسته‌ترین افراد در نظر گرفته شده است گفت: «رتبه علمی، فعالیت‌های اجرایی، نشان ملی، تألیفات، مقالات علمی و رساله برتر از جمله این شاخص‌های ارزیابی در حوزه علوم جغرافیایی بود».

وی از مکاتبه با بیش از ده دانشگاه معتبر داخلی در خصوص معرفی اساتید و دانشجویان برتر در حوزه‌های تخصصی مد نظر در این مراسم خبر داد و خاطر نشان کرد: «در انتخاب دانشجویان برتر، شاخص‌هایی همچون عضویت در بنیاد نخبگان، تألیف کتاب و مقالات تخصصی، همکاری در پروژه‌های اجرایی و رتبه دانشجو مورد نظر بوده است».

گفتنی است این مراسم با اهدای تندیس و لوح تقدیر به 9 تن از چهره‌های مطرح، پیشکسوتان و پژوهشگران در سه حوزه علوم مهندسی نقشه‌برداری و داده‌های مکانی، مهندسی فضا و نجوم و همچنین علوم جغرافیایی روز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه سال ۹۸ در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار خواهد شد.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.f0f2yt0kka26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.f0f2yt0kka26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی