plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۱۵۳۱
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در «آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان» مطرح کرد؛

شفیعی: باید ابوریحان‌های دیگری را شناسایی کرده و پرورش دهیم

شفیعی در «آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان» گفت: باید ابوریحان‌های دیگری را شناسایی کرده و پرورش دهیم.
شفیعی: باید ابوریحان‌های دیگری را شناسایی کرده و پرورش دهیم
plusresetminus
 به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مهندس مسعود شفیعی در آغاز مراسم آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان که روز چهارشنبه 13 شهریورماه در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد گفت: «نه تنها در مورد ابوریحان بیرونی بلکه در مورد سایر دانشمندان و فرهیختگان ایرانی نباید متوقف در گذشته بمانیم».

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با بیان این مطلب که دنیا ابوریحان را به عنوان یک دانشمند ایرانی می‌شناسد، افزود: «با برگزاری این آئین از فرهیختگان حوزه‌هایی که ابوریحان در آن‌ها سرآمد بوده است، تقدیر خواهد شد تا به بهانه زادروز این دانشمند ایرانی، متخصصان حوزه‌های نقشه‌برداری، جغرافیا و‌ نجوم شناسایی و معرفی شوند».

وی ادامه داد: «وجوه شخصیتی و جامع بودن ابوریحان نشان می‌دهد که او تنها یک نقشه‌بردار نیست ودر شاخه‌های متعددی از جمله فلسفه، ریاضی، زیست شناسی، زبانشناسی و ... خبره و متخصص است».

شفیعی درباره نحوه معرفی منتخبین دراین روز گفت: «این مراسم به ابتکار سازمان نقشه برداری کشور و با مشارکت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان فضایی ایران، دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران و انجمن نجوم کشور برگزار شده است و پیش از این با تشکیل سه کارگروه در سه شاخه، هر یک از این دستگاه‌ها مسئولیت یکی از این کارگروه‌ها را برعهده گرفته است و اساتید این سه حوزه را شناسایی کردند».

وی خاطر نشان کرد: «هدف از برگزاری این مراسم علاوه بر تجلیل از فرهیختگان، توجه به ارزش علم و مقام دانشمندان است. همچون ابوریحان که علم را در راستای حل مسائل جامعه به کار گرفت؛ علم در همه اعصار می‌تواند راه حل خوبی برای رفع مشکلات و نیازهای جامعه ارائه دهد».

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، در نهایت از استقرار دائمی دبیرخانه مرکزی این جایزه ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور خبر داد و اظهار داشت که این سازمان در تلاش است تا هر ساله به مناسبت گرامیداشت مقام علمی ابوریحان بیرونی، کسانی را که حائز شرایط تقدیر هستند، شناسایی و معرفی کند.
https://www.ncc.gov.ir/vdcb.fb8urhbs8iupr.html
ncc.gov.ir/vdcb.fb8urhbs8iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی