plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب : ۱۵۳۲
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح بیان کرد:

«آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان بیرونی» حاصل تعامل و همکاری موفق سه دستگاه اجرایی است

رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح بیان کرد: «آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان بیرونی» که حاصل تعامل و همکاری موفق سه دستگاه اجرایی است، می تواند نقطه عطفی در کشور باشد.
«آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان بیرونی» حاصل تعامل و همکاری موفق سه دستگاه اجرایی است
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، امیرسرتیپ دوم فخری، عصر روز چهارشنبه 13شهریورماه در نخستین دوره "آئین اعطای جایزه ملی ابوریحان بیرونی" ویژه مهندسان نقشه برداری، مهندسان علوم فضا، متخصصان علوم جغرافیایی و علوم نجوم که به مناسبت گرامیداشت سالروز تولد ابوریحان در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد؛گفت: « نقطه ضعفی که در مجموعه سازمان های دولتی به شدت مشاهده می شود ضعف در همکاری بین سازمانی، تقسیم کار و تعامل متقابل است که منجر به دوباره کاری و موازی کاری در سازمان های مختلف می شود. در همین راستا با مدیریت صحیح امکانات و‌ ظرفیت های موجود در کشور، بسیاری از این دوباره کاری ها در‌بین دستگاه های دولتی کنترل می شود».
فخری در ادامه اظهار کرد:«تجهیزاتی که در سازمان ها به شکل جداگانه وجود دارد، اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند، مجموع این تجهیزات شاید بتواند چندین کشور مثل ایران را  پشتیبانی کند.  ولی امروز کشور با کمبود اطلاعات مکانی در کشور مواجه است.سرمایه های انسانی، تخصص و پتانسیل علمی بسیار خوبی در کشور وجود دارد اما کمبود داده های به روز آمد در کشور باعث شده که بسیاری از منابع کشور به یغما برود و بسیاری از پروژه ها ابتر مانده و یا در مسیر نادرست هدایت شوند».
فخری اظهار داشت: «در سیل 98 با وجود اینکه تعداد زیادی از سازمانها و ارگانهای مسئول در حوزه اطلاعات مکانی وجود داشتند و با اینکه بسیاری از دستگاه ها امداد رسانی کردند، اما آن طور که باید نتوانستیم مسئولیت ها را به درستی انجام دهیم. بنابراین بخشی از این خسارات و تلفات متوجه ما و سایر دستگاه های مسئول است. چرا که باید زیر ساخت اطلاعات مکانی به نحوی سامان دهی پیدا می کرد که سازمان مدیریت بحران را در چنین شرایط آشفته و بحرانی؛ همراهی می کرد تا تلفات به حداقل میزان خود می رسید».
وی تاکید کرد:« باید دستگاه ‌های مسئول با هماهنگی و برنامه ریزی منسجم، طرح های ملی را به درستی و با همکاری یکدیگر به سرانجام رسانند. همچنین اطلاعات مکانی که در آن دچار فقر هستیم، نیازمند برنامه‌ریزی و رسیدگی سریع است».
رئیس سازمان جغرافیایی با تأکید بر لزوم ایجاد هماهنگی بیشتر در بین سازمان های مسئول و دستگاه هایی که از بودجه دولتی ارتزاق می کنند؛ افزود:« ارگان های اجرایی می توانند با تقسیم امور محوله و بهره مندی از پتانسیل های موجود در شرایط کنونی کشور و با وجود تحریم ها، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و طرح های ملی و بزرگ را به درستی هدایت نموده و به انجام برسانند».
وی درپایان اظهار امیدواری کرد تا تعاملات صورت گرفته در برگزاری این آئین بتواند گام مؤثری در انجام پروژه های ملی در رفع خلاءهای موجود در اطلاعات مکانی کشور باشد و بستر مناسبی نیز برای کمک به نیازمندی های جامعه فراهم کند.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcc.1qsa2bqpila82.html
ncc.gov.ir/vdcc.1qsa2bqpila82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی