plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب : ۱۵۶۳

طرح‎های پژوهشی برای اصلاح نظام اداری در سازمان نقشه‌برداری کشور تدوین می‎شود

میزان تحقق «برنامه جامع اصلاح نظام اداری» در سازمان نقشه برداری کشور، توسط کمیته «ساختار و فناوری‌های مدیریتی» بررسی شد.
طرح‎های پژوهشی برای اصلاح نظام اداری در سازمان نقشه‌برداری کشور تدوین می‎شود
plusresetminus
۱
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، اولین جلسه کمیته «ساختار و فنآوری‌های مدیریتی» در سال1398، با هدف بررسی گزارش عملکرد کارگروه مدیریت فرایند و بهره‌وری در این سازمان برگزار شد. در این جلسه بخشنامه ساماندهی کمیته‌های تخصصی مرتبط با مسائل مدیریتی با محوریت کمیته ساختار و فناوری‌های مدیریتی، توسط مصطفی تبیانیان مدیرکل امور اداری و منابع انسانی تشریح شد.

وی اعضای جدید کمیته ساختار و فناوری‌های مدیریتی را معرفی کرد و وظایف این کمیته را در راستای برنامه‌های نقشه راه اصلاح نظام اداری، برای رئیس و معاونین سازمان تشریح نمود. تبیانیان گفت: «کمیته مذکور در راستای اجرای 4 برنامه نقشه راه اصلاح نظام اداری از جمله برنامه‌ مهندسی نقش و ساختار دولت، برنامه خدمات عمومی در فضای رقابتی، برنامه بهبود نظام‌ها و فناوری‌های مدیریتی، برنامه مدیریت بهره‌وری در نظام اداری و اجرایی کشور تشکیل شده است».
به گفته وی، این چهار برنامه با توجه به تفاهم‌نامه برنامه عملیاتی سه ساله اصلاح نظام اداری سازمان نقشه‌برداری کشور تشریح و تعهدات سازمان تبیین شده است.

در خصوص برنامه مهندسی نقش و ساختار دولت، دکتر میثم شهبازی مشاور رييس سازمان در امور اقتصادي، برنامه ريزي و توسعه مديريت؛ به سوابق جدول احصای فعالیت‌های حاکمیتی-غیرحاکمیتی سازمان و وضعیت برون سپاری آنها اشاره کرده و مقرر شد مستندات پژوهشی این پروژه توسط دبیرخانه کمیته دریافت شود.

در بخش دیگری از این نشست، مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور، پیشنهاد کرد تا جدول احصا شده در این خصوص طی اطلاعیه‌ای برای کارشناسان و ذینفعان درون و برون سازمانی منتشر شود و در قالب یک فرم مشخص، نظرات کارشناسان و ذی‌نفعان طی یک هفته جمع آوری و نتایج این نظرسنجی در جلسه بعدی کمیته جهت تصمیم‌گیری‌های بعدی، ملاک عمل قرار گیرد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور در خصوص برنامه خدمات عمومی در فضای رقابتی، با توجه به اهمیت و پیچیدگی این برنامه، خاطر نشان کرد: «این اقدام می‌تواند در قالب طرح پژوهشی مطرح شود و اولویت اجرای آن نیز با نیروهای داخل سازمان باشد. ولی در صورت نیاز می‌توان از منابع برون سازمانی نیز بهره برد». شهبازی در ادامه سخنان شفیعی؛ ضمن تشریح گام‌های پیاده‌سازی این پروژه، گفت: «مستنداتی جهت اجرایی شدن طرح‌های پژوهشی وجود دارد که می‌تواند مجددا پیگیری شده و مورد بهره برداری قرار گیرد».

رئیس سازمان نقشه برداری کشور با ابراز تاسف از فقدان یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه که در لحظه بتواند اطلاعات دقیقی را در اختیار مدیران ارشد قرار دهد، گفت: «تا زمانیکه اقدام اول -یعنی اداره واحدهای عملیاتی دستگاه اجرایی بر اساس قیمت تمام شده در فضای رقابتی- انجام نشود، نمی‌توان برای سایر اقدامات این برنامه، اقدامی مصوب کرد».

در ادامه این جلسه، تبیانیان در خصوص برنامه مدیریت بهره‌وری در نظام اداری و اجرایی کشور، توضیحات مبسوطی ارائه کرد. نهایتا باتوجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه در حال انعقاد قرارداد با یک مشاور در راستای پیاده‌سازی چرخه بهره‌وری است، مقرر شد تا پیشنهاد قرارداد خدمات مشاوره‌ای از سوی رئیس سازمان به سازمان برنامه و بودجه ارائه شود تا این قرارداد به گونه‌ای تنظیم شود تا سازمان نقشه برداری کشور نیز از آن بهره‌مند شود.

گفتنی است بر اساس مذاکرات صورت گرفته در این نشست، مقرر شد تا کمیته ساختار و فناوری‌های مدیریتی، «هوشمندسازی و راهبری فرایندها در کمیته دولت الکترونیک» را پیگیری کند. در این خصوص و در گام نخست، لیست فرایندهای مرتبط با 22 خدمت سازمان احصا خواهد شد و خدمات سازمان بر اساس پرسشنامه تعیین امتیاز خدمت، به منظور تعیین اولویت بهبود، با همکاری مدیران و معاونین سازمان در جلسه آتی کمیته تهیه و بررسی خواهد شد.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcg.39qrak9nwpr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.39qrak9nwpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نظرات شما
feedback
Iran, Islamic Republic of
تکلیف طرح های پژوهشی مصوب سالهای گذشته چه میشود؟