کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم عنوان شد؛

شفیعی: مدافعان حرم؛ مدافعان دین، ملت و منطقه هستند

4 مهر 1398 ساعت 13:20

رییس‌ سازمان نقشه‌برداری کشور در دیدار با خانواده چهار شهید مدافع حرم در هفته دفاع مقدس گفت: «مدافعان حرم؛مدافعان دین، ملت و منطقه هستند».


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور عصر روز چهارشنبه سوم مهرماه، میزبان خانواده چهار شهید مدافع حرم در این سازمان بود. وی در این دیدار ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس گفت: «ابراز ارادت و احترام به مقام شامخ شهدا، فقط به این ایام ختم نمی‌شود و وظیفه ما زنده نگهداشتن خاطرات شهدا در همه ایام است».

شفیعی افزود: «ایام دفاع مقدس متعلق به همه کسانی است که از خاک این مرز و‌ بوم دفاع کردند. بنابراین در این ایام باید قدردان شهدای مدافع حرم نیز باشیم؛ چرا که در عصر حاضر دفاع آنها ازحرمین در حفظ امنیت کشور بسیار تأثیرگذار بوده و هست».

درادامه این دیدار پدر بسیجی شهید هادی ذوالفقاری که  بهمن ماه سال ۹۳ در سامرا به شهادت رسیده بود و همسر بسیجی شهید مهدی قاضی‌خانی که سال ۹۴ در حلب شهید شده بود؛ خاطراتی از این شهدا را مطرح کردند. شهید ذوالفقاری قبل از شهادتش، وقوع این اتفاق را پیش‌بینی کرده و از خانوادهاش خواسته بود تا پیکرش را پس از طواف در نجف، کربلا، سامرا، کاظمین و مشهد؛ بار دیگر به نجف ببرند و در آنجا به خاک بسپارند. او که طلبه حوزه علمیه نجف بود به همراه جمعی از همرزمانش در رویارویی با یک خودرو انتحاری از عمال داعش به شهادت رسیده بود. شهید قاضی‌خانی نیز در هنگامه نماز صبح متوجه خندق زدن نیروهای داعشی و نزدیک شدنشان به مواضع سپاه اسلام شده بود و در دفاع از یارانش به شهادت رسیده بود.

همسر شهید علی ابراهیمی که دختر شهید علی حسینی نیز بود؛ پدر و همسرش که از اعضای لشگر فاطمیون بودند را سال ۹۴ درحلب از دست داده بود. او به همراه فرزندانش در این دیدار حضور داشت. تماشای فیلم شهادت پدر و همسرش منجر به سکته قلبی او شده بود و پزشک او را از یادآوری آن حادثه تلخ و بازتعریفش منع کرده بود.

همسر شهید مفقودالاثر محمدجواد رستمی از دیگر شهدای لشگر فاطمیون نیز در این دیدار گفت که همسرش در اولین اعزام به منطقه عملیاتی حلب در سال ۹۵، به گفته همرزمانش شهید شده اما پیکر او را نیافتند و او و فرزندش امیدوارند که روزی اثری از وی بیابند.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در واکنش به خاطرات مطرح شده در این دیدار، دستیابی به درک بسیار ارزشمند خانواده شهدای مدافع حرم نسبت به مبارزات این شهدا و فقدانشان را تحسین کرد و افزود: «حضور مدافعان دین در مواجهه با دشمنان اسلام، شر بزرگی را از منطقه کم کرد. مبارزات آنها نه تنها دفاع از دین و شیعیان بلکه دفاع از همه ادیان است».

شفیعی در بخش دیگری از این دیدار، برای فرزندان شهدا آرزوی توفیق کرد و مسئولیت جامعه در قبال آنها که از نعمت ارزشمند پدر محروم مانده‌اند؛ بسیار زیاد دانست.

گفتنی است در پایان این نشست صمیمانه، مهندس مسعود شفیعی با اهدای لوح از خانواده‌های شهدای مدافع حرم تقدیر کرد.

 


کد مطلب: 1632

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/1632/شفیعی-مدافعان-حرم-دین-ملت-منطقه-هستند

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir