plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۱۶۳۳
در مراسم «نقشه‌برداری در دفاع مقدس؛ از تجربه تا خاطره»

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور: باید تجارب ارزشمند گذشته را به مدیریت دانش تبدیل کنیم

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با اعتقاد بر اینکه باید تجارب ارزشمند گذشته به‌ویژه تجارب دوره دفاع مقدس را به مدیریت دانش تبدیل کنیم، یادآور شد که این سازمان اگرچه یک سازمان در خدمت صلح و سازندگی است، اما در دوران دفاع مقدس در کنار دیگر سازمان‎های اجرایی و نظامی به ایفای نقش پرداخت.
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور: باید تجارب ارزشمند گذشته را به مدیریت دانش تبدیل کنیم
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، در مراسم «نقشه‌برداری در دفاع مقدس؛ از تجربه تا خاطره» که صبح امروز (ششم مهرماه 98) در سالن خلیج‌فارس برگزار شد؛ ضمن خیرمقدم به همکاران سابق که در طول هشت سال جنگ تحمیلی مسئولیت‎هایی در سازمان داشتند و به ایفای نقش در این دفاع ارزشمند پرداختند؛ گفت: «نقش این عزیزان بسیار پررنگ و قابل توجه بود».

وی با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، یاد و نام امام(ره)، شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و همه ملت ایران که در دوره هشت ساله دفاع مقدس با ایثار و از خود گذشتگی و با تمام وجود این حماسه بزرگ را خلق کردند؛ افزود: همه این افراد باعث عزت و افتخار ملت ایران شدند و این پیشینه و سابقه و خاطره را برای ما و همه جهانیان خلق کردند. ملت ایران، ملتی نیست که بتوان با تهاجم نظامی و با زور، آن را به تسلیم واداشت یا در برابر اراده قدرت‌های بزرگ تسلیم کرد.

وی با اعتقاد بر اینکه دفاع مقدس صرفاً 8 سال جنگ تحمیلی نبوده و ما همواره در یک «دفاع مقدس» هستیم و از مرزهای اعتقادی، خاکی و هویتی­مان دفاع می‎کنیم؛ ادامه داد: «در دنیای امروز، همه ملت ایران به طرق مختلف در این دفاع مقدس مشارکت دارند و ایفای نقش می‌کنند. اگر چه نقش برخی برجسته‌تر و پررنگ‎تر است و باعث تمجید و تقدیس آنها می‎شود که از این منظر ما برایشان احترام قائلیم.

رئیس سازمان نقشه‎‌برداری کشور با بیان اینکه دفاع مقدس، همه ملت ایران را به‌نوعی درگیر کرده بود و هرکسی با هر توان، تخصص و ظرفیت در این امر مهم و بزرگ مشارکت داشت؛ تصریح کرد: «از قضا سازمان نقشه‌برداری کشور که یک سازمان غیرنظامی و در خدمت صلح و سازندگی است؛ به دلیل توان و تخصص فنی و ممتازی که دارد؛ در انجام پروژه‎های مهم در کنار ملت، دستگاه‎های اجرایی و نظامی در طول دفاع مقدس قرار گرفت و نقش ممتازی را ایفا نمود و همچنان نیز ایفا خواهد نمود».

معاون سازمان برنامه‎وبودجه کشور، افزود: «لازم است تجارب ارزنده گذشته بویژه در دوران جنگ تحمیلی را به دانش تبدیل کنیم. همانطور که می‌دانید مدیریت دانش، فراتر از تجربه، خاطره‌گویی و یا روایت‌هاست. پس لازم است از هرآنچه که در شئون مختلف اتقاق افتاده، چه از جهت کمی- تخصصی و چه از جهت مدیریت اجرایی درس بگیریم و آن را هم برای فعالیت‌های امروزمان و هم برای آیندگان به مدیریت دانش تبدیل‎کنیم و به‌نحو مناسبی در اختیارشان قرار دهیم».

شفیعی، نشست «نقشه‌برداری در دفاع مقدس؛ از تجربه تا خاطره» را یک کارگاه برای مدیریت دانش در حوزه استفاده از ظرفیت‌های نقشه‌برداری تلقی کرد و ابراز امیدواری نمود: «انشاا... بااقتداری که ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح‌مان دارند، هرگز جنگ و شرایط آن تکرار نشود».

وی در ادامه سخنان خود از شهدا، جانبازان و ایثارگران سازمان نقشه‎برداری کشور یاد کرد و گفت: «برخی از این عزیزان، به‌عنوان رزمنده داوطلب در عرصه‌های رزمی حضور داشتند و در فعالیت‎هایی تخصصی مهندسی نقشه‌برداری در دفاع مقدس ایفای نقش کردند».
https://www.ncc.gov.ir/vdce.x8zbjh8px9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.x8zbjh8px9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی