plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب : ۱۶۶۰

رئيس فدراسیون بين‌المللی نقشه‌برداران: شرايط ايران تحت تحريم‌های آمريكا قابل درك است/ دعوت رسمی از مهندس شفيعی برای حضور در مجمع عمومی FIG

رئيس فدراسیون بين‌المللي نقشه‌برداران (FIG) ضمن دعوت رسمی از مهندس مسعود شفیعی برای حضور در مجمع عمومی این فدراسیون در پاسخ به نامه رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور نوشت: «شرايط ايران و نپرداختن حق عضویت‌های بین‎المللی این کشور تحت فشار تحريم‌هاي آمريكا قابل درك است».
رئيس فدراسیون بين‌المللی نقشه‌برداران: شرايط ايران تحت تحريم‌های آمريكا قابل درك است/ دعوت رسمی از مهندس شفيعی برای حضور در مجمع عمومی FIG
plusresetminus
۱
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مهندس مسعود شفیعی در نامه‌ای به "رودولف اشتایگر" رئیس فدراسیون بین‌المللی نقشه‌برداران(FIG)، سازمان نقشه‌برداری کشور را به ‌عنوان سازمانی کاملا تخصصی و زیربنایی و در خدمت رفاه و آسایش مردم ایران، برشمرد و نوشت: «امیدوارم مجامع علمی و تخصصی بین‌المللی فارغ از نگرش‌های سیاسی، همکاری‌های خود را با این سازمان پیشرو در خاورمیانه تداوم بخشند تا از این طریق در مسیر صلح، ثبات، توسعه‌یافتگی و ارتقای سطح زندگی همه مردم در این منطقه از جهان؛ اقدامات لازم انجام پذیرد».

وی تحريم‌های  ظالمانه ایالات متحده آمريكا عليه ملت شريف ايران و بدعهدي و عدم پايبندي دولت‌هاي اروپايي به مفاد برجام را یکی از مهمترین دلایل ایجاد محدودیت در دسترسي كشور به منابع ارزي خود عنوان کرد و گفت: «در حال حاضر امكان نقل و انتقال پول به طريق قانونی براي سازمان نقشه‌برداري كشور به حساب آن مجامع بین‌المللی وجود ندارد. لذا اين سازمان ضمن ابراز علاقه به تداوم عضويت و همكاري با آن فدراسیون، به‌دليل فقدان راهكار قانوني و شفاف براي پرداخت حق عضويت‌ها  فعلا امكان واريز وجوه مشخص شده را ندارد».

شفیعی در بخش دیگری از این نامه تاکید کرد که به محض برطرف شدن موانع و محدوديت‌هاي ايجاد شده، اين سازمان خود را متعهد به پرداخت كليه حق عضويت‌هاي معوقه مي‌داند.

رودولف اشتایگر رئیس فدراسیون بین‌المللی نقشه‌برداران (FIG)، نیز در پاسخ به نامه شفیعی‌ درخصوص علت نپرداختن حق عضویت‎ سازمان نقشه برداری کشور ایران،  این موضوع را قابل درک خوانده و ضمن دعوت از وی برای حضور در همایش بین‌المللی سال 2020 ، اعلام کرد: «عضویت ایران در این فدراسیون همچون سال‌های 2015 تا کنون خواهد ماند».

گفتنی است مقر فدراسیون بین‌المللی نقشه‌برداران FIG در شهر بوخوم آلمان است و همایش سالانه این فدراسیون در هفته نقشه‌برداران و در ماه می 2020 در آمستردام هلند برگزار می‌شود.
https://www.ncc.gov.ir/vdce.p8zbjh8p79bij.html
ncc.gov.ir/vdce.p8zbjh8p79bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نظرات شما
روزبه رادپور
feedback
Iran, Islamic Republic of
این انجمن چه خدمتی به ایران کرده است؟ اینجا سازمان نقشه‌برداری کشور است، نه سازمان نقشه برداران ایران!!! ارتباط با این تشکلهای صنفی در خارج، کار تشکلهای صنفی در داخل است نه سازمانهای دولتی که وظایف عمومی بر عهده دارند.