plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۳
کد مطلب : ۱۷۵۹

تأکید نماینده تهران بر تأمین بودجه مطالعات فرونشست سازمان نقشه‌برداری کشور/ نگرانی نماینده تهران از تکرار پلاسکویی دیگر

دو تن از نمایندگان تهران در نشست امروز سازمان نقشه‎برداری کشور درباره فرونشست پایتخت حضور یافتند. طیبه سیاوشی در این جلسه بر لزوم تأمین بودجه مطالعات فرونشست سازمان نقشه‌برداری کشورتأکید کرد و فاطمه ذوالقدر از تکرار پلاسکویی دیگر در کلان شهر تهران ابراز نگرانی نمود.
تأکید نماینده تهران بر تأمین بودجه مطالعات فرونشست سازمان نقشه‌برداری کشور/ نگرانی نماینده تهران از تکرار پلاسکویی دیگر
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، طیبه سیاوشی نماینده تهران با حضور در سازمان نقشه‌برداری کشور از نزدیک در جریان مطالعات و گزارشات این سازمان در زمینه فرونشست قرار گرفت و با تأکید بر لزوم حمایت از این سازمان گفت: «پیشنهاد می‌کنم با برگزاری جلسه‌ای در سازمان برنامه و بودجه، بیشتر به این موضوع بپردازیم تا حمایت لازم جهت تامین بودجه مطالعات بیشتر سازمان نقشه‌برداری و توجه به آن در برنامه‌ریزی برای کشور محقق شود».
 
وی به اهمیت نقش سازمان نقشه‌برداری کشور در مدیریت بحران کشور پرداخت و اظهار کرد: «با توجه به اهمیت جایگاه حاکمیتی سازمان نقشه‌برداری کشور در ارائه داده و اطلاعات مکانی، باید طی جلسه‌ای با سازمان برنامه و بودجه کشور مسائل این سازمان به ‌عنوان یکی از سازمان‌های تابعه آن حل و فصل شود.»
 
نماینده تهران تأکید کرد که لازم است در قانون بودجه سال ۹۹ برای بررسی نرخ فرونشست در کل کشور  اعتبار مورد نیاز به این سازمان تعلق یابد.
 
نگرانی نماینده تهران از تکرار پلاسکویی دیگر/ باید جلوی فاجعه فرونشست را گرفت
 
فاطمه ذوالقدر نماینده تهران نیز در این جلسه از نتایج تحقیقات سازمان نقشه‌برداری کشور در زمینه فرونشست مطلع شد و با تأکید بر فاجعه‌آمیز بودن این پدیده گفت: نباید بگذاریم فاجعه دیگری مثل پلاسکو رخ دهد و بعد به فکر چاره‌اندیشی برای آن باشیم.
 
وی با ابراز نگرانی از حفاری‌های متعدد مترو با توجه به نرخ فرونشست در تهران، گفت: باید با بررسی‌های لازم و دقیق، این حفاری‌ها اصولی و با کمترین اثر مخرب خود بر عمق زمین انجام شود.
 
نماینده تهران اظهار امیدواری کرد که کمیسیون عمران مجلس، بیش از پیش به این موضوع توجه نشان دهد و کمیته‌ای که در اینباره تشکیل داده را فعال کند تا علاج واقعه قبل از وقوع باشد و دیگر شاهد اتفاقات ناگوار حاصل از چنین پدیده‌هایی نباشیم.
 
تهران فاقد نقشه زیرزمین است
دکتر نصرالدین الیاس‌زاده معاون اداره‌کل فنی استانداری تهران نیز در این جلسه با ابراز تاسف از اینکه تهران فاقد نقشه زیرزمین است؛ یان عارضه را ناشی از فقدان طرح جامع سرزمین دانست.

وی با تأکید بر لزوم تهیه نقشه زیر زمین تهران، ادامه داد: این موضوع را به اطلاع استاندار و شهردار تهران نیز رساندیم تا این موضوع بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

الیاس‌زاده خاطر نشان کرد:«تمامی وزارتخانه‌ها بویژه وزارت نیرو و راه برای انجام فعالیت‌های مکان‌محور خود باید با اتکا به مطالعات سازمان نقشه‌برداری کشور پیش روند. علی‌القاعده تمامی پروژه‌های عمرانی، زیربنایی و روبنایی کشور باید با اتکا به مطالعات این سازمان باشد».

بازدید میدانی از مناطق تحت تاثیر فرونشست
پس از این نشست نمایندگان مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، به همراه چندتن از مسئولین استانداری تهران، رئیس و مسئولین سازمان نقشه‌برداری کشور با حضور در منطقه‌ای از دشت‌های ملارد از نزدیک پدیده فرونشست در تهران را مشاهده کردند.

در این بازدید مسئولین حاضر به این اتفاق نظر رسیدند تا جلسه‌ای با حضور استاندار و شهردار تهران، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، نمایندگان مجلس و مسئولین سازمان نقشه‌برداری کشور تشکیل دهند و طی آن به صورت دقیق پدیده فرونشست در پایتخت را مورد بررسی قرار دهند؛ تا پس از شناسایی علل آن، راه حل مناسب برای کنترل این پدیده ارائه شده و بودجه مورد نیاز برای حل این معضل نیز در نظر گرفته شود.
 
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.k0f2yt05na26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.k0f2yt05na26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی