plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۱۷۸۹
در جلسه شورای برنامه‌‌‌‌‎ریزی و توسعه استان همدان انجام شد

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همدان

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان برای راه‌اندازی زیرساخت داده‌های مکانی (SDI) در این استان با سازمان‌ نقشه‌برداری کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همدان
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان صبح روز پنجشنبه نهم آبان‌ماه در محل استانداری این استان و با حضور سیدسعید شاهرخی استاندار، سید اسکندر صیدایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، حمیدرضا حاجی بابایی و امیر خجسته نمایندگان مردم شهرستان‌های همدان و فامنین و حسن لطفی نماینده مردم رزن در محلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان برگزار شد.

در این جلسه از اطلاعات بارگذاری شده در ژئوپورتال زیرساخت داده‌های مکانی (SDI) سازمان نقشه‌برداری کشور، تحت عنوان زیرساخت داده مکانی توسعه منطقه 3 کشور رونمایی شد و  مهندس احمد رفیعیمیرزا مدیرکل نقشه‌برداری منطقه غرب کشور درباره روند بارگذاری لایه‌های اطلاعات مکانی در سامانه اطلاعات جغرافیایی SDI منطقه غرب کشور که با مشارکت چهار استان همدان، کرمانشاه، لرستان و ایلام و نظارت اداره کل نقشه‌برداری منطقه غرب کشور انجام شده‌است، توضیحاتی ارائه داد.

مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور نیز در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت داده و اطلاعات مکان محور در تحقق عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد، توإم با تأثیرگذاری در روند پیشرفت و توسعه کشور، به نقش سامانه زیر ساخت داده مکانی (SDI) در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کشور پرداخت. وی این سامانه و به اشتراک‌گذاری داده‌ها را گامی مؤثر در مدیریت هزینه، زمان و صرفه‌جویی در سرمایه‌های ملموس و غیرملموس دانست و افزود: «هر دستگاه اجرایی که به ژئوپورتال زیرساخت داده مکانی (SDI) متصل باشد، ضمن مطلع شدن از اطلاعات بارگذاری شده از سوی سایر دستگاه‌ها، می‌تواند با توجه به نیازهای خود از لایه‌های اطلاعاتی موجود، بهره‌برداری کند».

استاندار همدان نیز در این جلسه با بيان اينکه اين استان رتبه اول جذب سرمايه‌گذاري در کشور را کسب کرده است، ادامه داد: «طبق سند راهبردي و عملياتي توسعه استان همدان حدود پنج هزار ميليارد تومان سرمايه‌گذاري سالانه هدف‌گذاري شده است که تاکنون بيش از سه هزار ميليارد تومان آن محقق شده است. بر اساس اين سند سالانه 19 هزار و 200 فرصت شغلي در اين استان بايد ايجاد شود که در اين راستا نيز رتبه اول کاهش نرخ بيکاري در کشور را داريم.

شاهرخی با بيان اينکه استان همدان رتبه اول در افزايش نرخ مشارکت اقتصادي کشور را دارد، ادامه داد: «سياست دولت تدبير و اميد بر اين است تا با تمام توان در حوزه اشتغال، توليد، سرمايه گذاري و معيشت مردم تلاش شود. به گفته وی، اين استان رتبه نخست واگذاري طرح‌ها به بخش خصوصي را در کشور کسب کرده و 26 درصد کل واگذاري‌هاي اين حوزه در سطح ملي مربوط به همدان است».

شاهرخي تاکيد کرد: «واگذاري طرح‌ها موضوع با اهميتي است که در سال جاري بايد 100 طرح به بخش خصوصي واگذار شود. وي با تاکيد بر اينکه واگذاري اين طرح‌ها با سرعت بيشتري پيش مي‌رود، خاطرنشان کرد: «با تدوين سند راهبردي و عملياتي تا پايان برنامه ششم با توجه به مزيت‌ها براي هر شهرستان طرح‌هايي تعريف شده است».

گفتنی است در پایان این جلسه تفاهمنامه همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان و سازمان نقشه‌برداری کشور در راستای استقرار SDI در این استان به امضای آقایان شفیعی و صیدایی رسید.
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcg.79qrak9uypr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.79qrak9uypr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی