plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۱۸۶۴
در سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت سازمان نقشه‌برداری کشور مصوب شد:

تبدیل وضعیت ۳۶ کارمند رسمی آزمایشی به رسمی قطعی/امکان استفاده از مراکز رفاهی سازمان برنامه

با برگزاری سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت سازمان نقشه‌برداری کشور، تبدیل وضعیت ۳۶ کارمند رسمی آزمایشی به رسمی قطعی مصوب شد.
تبدیل وضعیت ۳۶ کارمند رسمی آزمایشی به رسمی قطعی/امکان استفاده از مراکز رفاهی سازمان برنامه
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت این سازمان که صبح روز سه شنبه 5 آذرماه با حضور مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور و علی جعفری اندریان رییس امور منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد؛ موضوع تبدیل وضعیت جمعی از کارکنان از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی مورد بررسی قرار گرفت. همچنین گزارش واحد آموزش سازمان ارائه و در خصوص برنامه‌های پیشنهادی به بحث و بررسی پرداخته شد.

در حال حاضر 514 نفر در سازمان نقشه‌برداری کشور مشغول به کار هستند که از این تعداد 146 نفر رسمی، 138 نفر پیمانی، 140 نفر قراردادی و 90 نفر مشاغل کارگری هستند. در مرحله اول قرار بر تبدیل وضعیت 44 نفر از همکاران سازمان از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی بود که 14 نفر از آنان از همکاران مناطق بوده و وضعیت 27 نفر دیگر نیز نهایی شده است. در این جلسه ضمن ارائه اسامی 36 نفر از پرسنل رسمی آزمایشی (که چهارنفر آنها از همکاران مناطق بودند)، درخواست تبدیل وضعیت آنان به رسمی قطعی، مطرح و نهایتا تصویب شد.

در ادامه این جلسه مصطفی تبیانیان مدیرکل امور اداری و توسعه منابع انسانی، شرحی از دوره‌های آزمایشی سازمان نقشه‌برداری کشور از جمله 20 دوره آموزشی شغلی و عمومی به صورت حضوری، چهار دوره آموزشی به صورت الکترونیکی از طریق سامانه LMS، دو دوره آموزشی به صورت الکترونیکی از طریق برون سپاری و ... ارائه داد.

مهندس شفیعی با اشاره به انتزاع پنج اداره کل منطقه‌ای سازمان نقشه‌برداری کشور و الحاق آنها به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، از لزوم تدوین برنامه‌های آموزشی برای گروه‌های نقشه و اطلاعات مکانی در استان‌ها سخن گفت و خواستار همکاری با سازمان برنامه و بودجه کشور شد تا این دوره‌های آموزشی در زمره برنامه‌های آموزشی استان‌ها قرار بگیرد. به این ترتیب با ثبت این موارد در سوابق آموزشی پرسنل، انگیزه حضور در دوره‌های آموزشی بعدی برای آنها ایجاد خواهد شد.

وی همچنین بر لزوم سامان‌یابی دوره‌های آموزشی سازمان برنامه و بودجه و فراهم شدن فرصت حضور کارکنان سازمان نقشه‌برداری کشور در این دوره‌ها تاکید کرد و افزود: «لازم است هماهنگی‌ لازم میان مدیریت آموزش دو سازمان ایجاد شود و این سازمان از ظرفیت آموزش از راه دور سازمان برنامه و بودجه کشور استفاده کند تا زیرساخت‌های لازم جهت پیوستن به بخش آموزش سازمان برنامه و بودجه کشور، برای سازمان نقشه‌برداری کشور نیز فراهم شود.»

علی جعفری اندریان رییس امور منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز با اشاره به اینکه سازمان نقشه‌برداری کشور می‌تواند از زیرساخت‌های آموزشی و بنیادی سازمان برنامه و بودجه استفاده کند، اعلام کرد: «می‌کوشیم تا این زیرساخت‌ها را برای سازمان نقشه‌برداری کشور نیز ایجاد کنیم اما تا آن زمان، پرسنل این سازمان می‌توانند از ظرفیت‌های سازمان برنامه و بودجه کشور استفاده کنند.» وی خاطرنشان کرد: «کارکنان سازمان نقشه‌برداری کشور می‌توانند از دوره‌های آموزشی در حال برگزاری در سازمان برنامه و بودجه نیز بهره‌مند شوند.»

یکی دیگر از دستورات این جلسه بررسی سوابق علمی کارکنان سازمان نقشهبرداری کشور بود که در پرونده پرسنلی آنها ثبت شده است. تبیانیان ضمن ارائه گزارشی درباره این موضوع پیشنهاد کرد که از این پس زمان ارائه دانشنامه مورد تأیید سیستم آموزش عالی، مبنای تغییر حکم و پرداخت حقوق کارکنان باشد که این موضوع با تأیید اعضای شورای راهبری توسعه مدیریت تصویب شد.

همچنین مشکل کارکنانی که دوره‌های آموزشی پودمانی را گذرانده بودند نیز در این جلسه مطرح و مقرر شد تا مجموعه هماهنگی‌های آنها با اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها جهت برگزاری جلسه دفاع و ارائه پایان‌‌نامه و هزینه‌های این موارد از سوی خودشان انجام شود و سازمان هیچ تعهدی در این زمینه ندارد.

در بخشی از این جلسه جعفری اندریان، به اقدامات صورت گرفته به منظور کاهش هزینه‌های سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد و از مواردی همچون حذف مأموریت‌ها، منع استفاده شخصی افراد از خودروهای سازمانی و استفاده از مدیران سازمان برای برگزاری دوره‌های آموزشی به عنوان استاد، یاد کرد.

در پایان جلسه نوشین پسندیده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، موضوع استفاده پرسنل سازمان نقشه‌برداری کشور از مراکز رفاهی سازمان برنامه و بودجه کشور در استان‌های مختلف را عنوان کرد و جعفری وعده داد تا پرسنل این سازمان با 20درصد تخفیف بتوانند از این مراکز استفاده کنند.

گفتنی است در این جلسه سه معاون سازمان نقشه‌برداری کشور (پیمان بکتاش، علی جاویدانه و نوشین پسندیده)، رضا داشگرپور مدير كل دفتر فن آوري اطلاعات و نسرین وزیری مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی به عنوان دیگر اعضای شورای راهبری توسعه مدیریت نیز حضور داشتند.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdca.in6k49nay5k14.html
ncc.gov.ir/vdca.in6k49nay5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی