plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۱۸۷۰

در مراسم روز بسیج تشریح شد؛ نقشه‌‌‌‌‎های شوم اپوزیسیون خارج از کشور برای ایران

معاون پرسنلی مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست اعضای بسیج سازمان نقشه‌برداری کشور به مناسبت هفته بسیج، به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: «پیوند بسیج و حراست را عمیق‌تر از گذشته می‌کنیم».
در مراسم روز بسیج تشریح شد؛ نقشه‌‌‌‌‎های شوم اپوزیسیون خارج از کشور برای ایران
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، روز سه شنبه 5 آذرماه در نشستی که به مناسبت هفته بسیج در این سازمان برگزار شد، قاسم نصیری معاون پرسنلی مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه کشور یکی از وظایف مهم، خطیر و حساس بسیج در شرایط بحرانی کشور را حفظ هوشیاری و آمادگی حضور در صحنه عنوان کرد و این حضور را مستلزم شناخت هدف و آمادگی برای تحقق آن دانست.

وی افزود: «حضور بسیج در صحنه، بر اساس یک تصمیم مناسب توأم با تدبیر، منطق و منطبق با عقلانیت، امری ضروری است. از همین رو تا کنون دستورالعمل‌هایی از سوی مراجع ذیصلاح در مقاطع مختلف زمانی در قالب آماده باش و توجه به حساسیت‌ها صادر شده است که بعضاً حاوی هشدارها و نکات امنیتی و ایمنی هستند. پیرو همان دستورالعمل‌های صادر شده بر آن شدیم تا در فضایی صمیمانه به منظور آگاهی بخشی و هماهنگی در مجموعه انقلابی بسیج و حراست، پیوندمان را عمیق‌تر از گذشته کنیم و منسجم و همدل در شرایط بحرانی برای حفظ و حراست از این دو سازمان هماهنگ و بدون خطا عمل کنیم».

نصیری دشمنان نظام اسلامی (اپوزسیون خارج از کشور) را جمعی از عناصر سلطنت طلب، ملی‌گراها و گروه‌های وابسته به غرب، گروهک‌های مارکیستی، کمونیستی و منافقین کوردل خواند که همواره در کمین کشور هستند و با همسوئی و همگرایی و بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های غربی و منابع مالی کشورهای مرتجع منطقه، به صورت شبانه‌روزی در حال تحریک مردم هستند. البته اتحاد مردم آگاه ایران، همواره در خنثی کردن اهداف شوم چنین عواملی موفق عمل کرده است.

معاون مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه کشور خاطر نشان کرد: «این سرزمین به یمن اسم مجاهدان بسیجی متبرک است و اگر امروز امنیت و آزادی داریم، از برکت شهیدان ما است. بویژه شهدای مدافع حرم که عمدتاً نیز بسیجی بودند. بسیجیان ذخیره مملکت اسلامی ایران هستند. بسیج آئینه مظلومیت‌ها و شجاعت‌ها است».

وی هفته بسیج را یادآور خلوص، ایثار، فداکاری، مقاومت و ایستادگی جوانانی دانست که در دفاع مقدس همچون کوه ایستادگی کردند و در اینباره افزود: «بسیج در کشوری که مهد تمدن دلیران و فرهنگ و ادب است، دایره المعارف عشق و معرفت است. ما مفتخریم که نام بزرگ ملت ایران در سراسر جهان به رشد سیاسی، فکر، اندیشه، هنر، خلاقیت، ابداع و نوآوری در عرصه‌های مختلف ثبت شده است».

نصیری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که خطاب به نیروهای مسلح کشور فرمودند "برای مقابله با فتنه آماده باشید"، گفت: «شاید این اولین بار بود که رهبر معظم  انقلاب این موضوع را به نیروهای مسلح گفتند. این موضوع نه تنها در مأموریت ارتش نیست بلکه کسی نیز از آنها در این زمینه بازخواست نمی‌کند. اما چون موضوع امنیت کشور مطرح است؛ لازم است که بخش‌های اطلاعاتی و حفاظتی نیز ورود پیدا کنند. بنابراین ضرورت و اهمیت این حضور از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد».

نصیری در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: «دوران دفاع مقدس 7 سال و 11 ماه یا 2900 روز و 95 ماه به طول انجامید که این مدت 2 برابر جنگ کره و 2 برابر جنگ جهانی اول بود. تعداد کل شهدای جنگ ایران و عراق و شهدای ترور در ایران نیز  222385 نفر بودند. 4363 زن شهید و 5000 زن جانباز داریم که 3 هزار نفر آنها بالای %25  درصد جانباز هستند. در طول دفاع مقدس 320 هزار نفر از رزمنده‌های قهرمان ما با درصد بالایی جانباز شده‌اند. 100 هزار نفر جانباز شیمیایی داریم که 8 هزار نفر آنها در شرایط بحرانی هستند. در طول 8 سال دفاع مقدس حدود 45 هزار نفر به اسارت نیروهای عراقی درآمدند که مردم به آنها لقب «آزداه» دادند. 1200 نفر از این آزادگان از گروه جهاد سازندگی بودند که در خط مقدم مشغول فعالیت بودند. همچنین  طی این جنگ 25 هزار نفر نیز مفقودالاثر شدند».

گفتنی است این مراسم  با نام "یادیاران" و به همت پایگاه بسیج شهید عابدینی سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdch.qnzt23n6vftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.qnzt23n6vftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی