کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کارشناس نقشه‎‌برداری خارجی می‎پذیریم؛ اما مجانی!/چرا نقشه‎‌های سازمان نقشه‌برداری در سال 40 گران بود؟/برگی از تاریخ 4

7 اسفند 1398 ساعت 18:37

در جلسه 509 شورای اداری سازمان نقشه‎برداری کشور در سال 1340؛ موضوع اعزام کارشناسان فرانسوی و آلمانی به ایران مطرح می‎شود و این شورا با حضور کارشناسان آلمانی موافقت می‎کنند؛ چون تمام هزینه‎ها را دولت متبوعشان می‌پرداخت اما پیشنهاد فرانسه رد شد؛ چون خواستار هزار تومان ماهانه برای حقوق و اجاره خانه کارشناسانش شده بود!


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‎برداری کشور، در این جلسه نامه مرکز همکاری فرانسه قرائت می‌شود که با اعزام یک کارشناس کارتوگرافی و پرداخت هزینه رفت و برگشت او موافقت کرده و در مقابل خواستار حقوق و اجاره خانه ماهانه هزار تومانی او شده بود. همزمان عنوان شد که دولت فدرال آلمان با اعزام یک کارشناس مجانی به ایران موافقت کرده است.

از این رو اعضای شورای اداری سازمان نقشه‌برداری کشور، تصمیم گرفتند ضمن تشکر از مرکز همکاری فرانسه به این مرکز اعلام کنند: «سازمان نقشه‌برداری، فقط اجازه دارد از متخصصین و کارشناسان خارجی که به هزینه کامل دولت متبوعه خود اعزام می‌شوند با اجازه وزارت امور خارجه و کمیته فنی سازمان برنامه استفاده کند». 

در این جلسه موضوع گران بودن نقشه‌های سازمان نقشه‌برداری به نسبت نقشه‌های بانک عمران هم مطرح می‌شود. مهندس سیاوش بسیطی رئیس وقت سازمان نقشه‌برداری کشور هم عنوان می‌کند که علت این تفاوت قیمت، دقت بالای نقشه‌های این سازمان است که اختلاف فاحشی با نقشه‌های بانک عمران دارد.

در این جلسه مقرر می‌شود که سازمان نقشه‌برداری کشور با استفسار از شرکت‌های نقشه‌برداری ایرانی و اروپایی، قیمت کارهای مشابه را تعیین و مراتب را به استحضار شورا برساند.
 
مشروح مذاکرات جلسه مذکور را در ادامه بخوانید:
برای دریافت اصل فایل اینجا را کلیک نمائید.


کد مطلب: 1872

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/1872/کارشناس-نقشه-برداری-خارجی-می-پذیریم-اما-مجانی-چرا-نقشه-های-سازمان-نقشه-برداری-سال-40-گران-برگی-تاریخ-4

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir