plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۱۸۷۸
در نشست تخصصی بررسی فرونشست حاشیه استان تهران عنوان شد:

وزیری: صدای زنگ خطر فرونشست بالاخره شنیده شد

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و اموربین‎الملل سازمان نقشه‎برداری کشور از توجه مسئولین به مکاتبات هشداردهنده رئیس این سازمان درباره فرونشست در کشور خبر داد و گفت: «خوشبختانه صدای زنگ خطر فرونشست بالاخره شنیده شد و امیدواریم نتایج آن را به زودی شاهد باشیم».
وزیری: صدای زنگ خطر فرونشست بالاخره شنیده شد
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، نشست تخصصی بررسی فرونشست و خسارت‌های ناشی از آن با حضور مسوولان شهری ورامین، قرچک و پیشوا در سازمان نقشه‌برداری کشورصبح روز چهارشنبه ١٣ آذرماه ١٣٩٨ برگزار شد. نسرین وزیری مدیرکل حوزه ریاست و روابط‌عمومی با اشاره به اینکه این سازمان طی ۲۰ سال گذشته به بررسی تغییرات پوسته زمین و اعلام نرخ فرونشست پرداخته، از اینکه طی یکسال اخیر به این موضوع توجه بیشتری نشان داده شده و صدای زنگ خطر این هشدار شنیده شده، ابراز خرسندی کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: «سازمان نقشه‌برداری کشور به عنوان متولی اعلام نرخ فرونشست تا کنون سلسله نشست‌هایی را در قالب نشست‌های خبری، جلسات کارشناسی با مسئولین، نشست با نمایندگان مجلس و نمایندگان شورای شهر تهران و دو تور میدانی بازدید از مناطق تحت فرونشست در پایتخت، با حضور رئیس و اعضای شورای شهر ، نمایندگان و مسئولین شهری تهران برگزار کرده است تا برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران کشور را نسبت به این پدیده و تبعات جبران ناپذیر آن آگاه کند».
 
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نقشه‎برداری کشور با اشاره به اینکه نتایج آخرین مطالعات سازمان نقشه‌برداری کشور در باره فرونشست در استان‌های مختلف کشور مرتبا طی مکاتباتی از سوی مهندس مسعود شفیعی رییس این سازمان به معاونین رییس‌جمهور،  برخی وزرای کابینه، استانداران و نمایندگان مجلس ارائه می‎شود، افزود: «خوشبختانه این مکاتبات دیگر یک‌طرفه نیست و با واکنش‌های مثبتی از سوی مسئولین مواجه شده است. کما اینکه سازمان مدیریت بحران به اهمیت مرگ خاموش زمین پی‌برده و اخیراً طی مکاتباتی هشدارهایی را به 11 استاندار ارائه داده است. حتی قرارگاه خاتم‎الانبیا نیز در مکاتبه‌ای خواستار ارائه گزارش سازمان نقشه‎برداری کشور درباره فرونشست حوالی یکی از ایستگاه‎های مترو تهران شده است. این موارد گویای آن است که هشدارهای سازمان نقشه‎برداری کشور موثر واقع شده و مسئولان به فکر چاره‌اندیشی برای نجات زمین هستند که امیدواریم نتایج آن را به زودی شاهد باشیم».
 
در ادامه این نشست، مهندس پیمان بکتاش معاون فنی سازمان نقشه‌برداری کشور به ارائه گزارش کاملی از مطالعات علمی، فنی و تخصصی سازمان نقشه‎برداری کشور پیرامون مطالعه فرونشست در کشور پرداخت و مسئولینی که از فرمانداری، شهرداری و شواری شهر ورامین، قرچک و پیشوا در نشست حضور داشتند نیز مطالبی را عنوان کردند. پس از آن اعضای حاضر در نشست با همراهی دکتر عبدالرضا سعادت مدیرکل نقشه‎برداری زمینی سازمان نقشه‌برداری کشور از مناطق تحت تأثیر فرونشست در ورامین بازدید کردند و از نزدیک اراضی کشاورزی و دشت‌های این منطقه را که به دلیل فرونشست دچار خسارت و آسیب شدید شده بودند را مشاهده کردند.
 
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcf.edyiw6dccgiaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.edyiw6dccgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی