plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۵
کد مطلب : ۱۹۰۴

شفیعی در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر: دانشجو قلب تپنده جامعه و نقطه آغاز تحولات اجتماعی و سیاسی است

مهندس شفیعی در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذرماه گفت: «دانشجو قلب تپنده جامعه و نقطه آغاز تحولات اجتماعی و سیاسی است».
شفیعی در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر: دانشجو قلب تپنده جامعه و نقطه آغاز تحولات اجتماعی و سیاسی است
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مسعود شفیعی با حضور در جمع دانشجویان آموزشکده نقشه‌برداری این سازمان، ضمن تبریک روز دانشجو گفت: «اینکه شما با برگزاری مراسمی این روز را گرامی می‌دارید، بیانگر این است که برای ماهیت دانشجو بودن خود ارزش قائل هستید و اعتماد به نفس بالا برای دانشجو بودن دارید. به شما افتخار می‌کنیم که به عنوان دانشجویان مسئولیت‌‌پذیر در آموزشکده نقشه‌برداری این سازمان مشغول تحصیل هستید و بخشی از دوره زندگیتان را در سازمان نقشه‌برداری کشور سپری می‌کنید. امیدواریم با خاطره خوب و تجارب ارزشمند این مقطع را گذرانده و از آن دسته افرادی باشید که بهره کافی از دوران خوب دانشجویی‌شان برده‌اند».

شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم قدرشناسی از اساتید و اعضای هیئت علمی و حتی کادر اداری آموزشکده اشاره کرد و افزود: «همه کسانی که در این آموزشکده مشغول فعالیت هستند در تلاشند تا شرایط  تحصیل را برای دانشجویان به بهترین شکل فراهم کنند. این افراد از اساتید گرفته تا کادر اداری، مثل خانواده شما قابل احترام و قدردانی هستند و تقویت روحیه راهنمایی‌پذیری، توصیه‌پذیری و نقد پذیری را در شما طلب می‌کند».

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در ادامه خاطر نشان کرد: «دانشجو یعنی کسی که به دنبال علم و دانش می‌رود. البته دانشی که منجر به کمال و معرفت شده و دیدگاهش را به جهان هستی ارتقا دهد. بنابراین جستجوی دانش در طول زندگی انسان حائز اهمیت است و نقش دانشجو نیز از اهمیت ویژه‌ای در جامعه دارد. از این جهت دوران دانشجویی فرصتی برای بهره‌مندی از همه بسترهای کمال‌گرایی است اما باید این موضوع را در نظر داشت که رویکرد مدرک گرایی به دوره دانشجویی نیز به نوعی تقلیل انگیزه‌های والا خواهد بود.»

شفیعی که معتقد بود مسیر زندگی افراد در مقطع دانشجویی شکل می‌گیرد؛ افزود: «آینده شغلی یکی از مهمترین دستاوردهای این دوران خواهد بود که این موضوع خود بر اهمیت این مقطع از زندگی می‌افزاید. پس دوران دانشجویی فرصتی است که جامعه در اختیار شما قرار داده است تا انگیزه و توانمندی خود را شناسایی و تقویت کنید و با برنامه‌ریزی دقیق برای آینده خود گام بردارید».

رئیس هیئت امنای آموزشکده نقشه‌برداری با یادآوری نقش ویژه و ممتاز دانشجویان در جامعه گفت: «از سوی دیگر دوران دانشجویی فرصت مغتنمی است که می‌توانید از آن به نفع پیشرفت و معرفت خود بهره‌مند شوید اما در قبال این فرصت به دست آمده نیز مسئول هستید و با این مسئولیتی که بر دوش شماست، باید تمام موضوعات جامعه را با طرح پرسش‌های بنیادی و منطقی پیگیری کنید».

شفیعی ابراز کرد: «بسیاری از تحولات اجتماعی و سیاسی جوامع مختلف دنیا از محیط‌های دانشجویی کلید خورده که نشان‌دهنده وجود مؤلفه‌هایی مهم در روحیه دانشجویان از جمله روحیه پرسشگری، نقادی و پیشتاز بودن آنهاست. بر همین اساس این انتظار از دانشجو می‌رود تا در تحولات مهم جامعه فعال و اثرگذار باشد. این بعد از ماهیت اجتماعی دانشجو نه تنها به‌عنوان یک حق، بلکه به عنوان یک خواسته اجتماعی از این قشر محسوب می‌شود»

وی در خاتمه سخنان خود گفت: «عادات بد اجتماعی، رویه‌های نادرست و بسیاری از موضوعاتی که شاید پیش پا افتاده و کم اهمیت باشند؛ اگر درست شناسایی شوند، از بطن همین جامعه خصوصا جامعه دانشجویی؛ می‌توان برای اصلاح آن‌ها و سالم سازی جامعه از آنها استفاده کرد تا از درون جامعه دانشجویی بسیاری از تحولات مثبت اجتماعی شکل بگیرد».

در ادامه مراسم گرامیداشت روز دانشجو، برنامه‌های متنوع دیگری از جمله اجرای نمایش زنده، موسیقی و یک مسابقه دانشجویی برگزار شد و از دانشجویان برتر و نمونه نیزقدردانی شد.

گفتنی است، "آموزشکده فنی نقشه‌برداری" وابسته به سازمان نقشه‌برداری کشور است که سال 1364 تأسیس شد. این آموزشکده در دوره کاردانی در رشته نقشه‌برداری (ژئودزی)، کارتوگرافی و کارشناسی ناپیوسته در رشته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری، دانشجو می‌پذیرد.
 
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcf.xdyiw6d1jgiaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.xdyiw6d1jgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی