plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۱۹۴۲

با اعضای شورای راهبری تفاهم‎نامه اجرای ماده ۱۱ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه آشنا شوید

اعضای شورای راهبری تفاهم‎نامه اجرای ماده ۱۱ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، از سوی دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین شدند.
با اعضای شورای راهبری تفاهم‎نامه اجرای ماده ۱۱ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه آشنا شوید
plusresetminus
۱
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، این تفاهم‌نامه در راستای انجام تکالیف قانونی سازمان برنامه و بودجه و  سازمان نقشه‌برداری کشور به منظور اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور (مصوب 1395 مجلس شورای اسلامی)  تهیه و ابلاغ شده است. در ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور آمده است: «فعالیت‌های مرتبط با نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی، عکسبرداري هوايي، تهيه و توليد نقشه‌هاي پوششي و  شهري در مقياس‌هاي مختلف و نظارت بر آن در بخش غيرنظامي، برعهده سازمان نقشه‌برداري کشور است. استانداردها و دستورالعمل‌هاي مربوط توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با رعايت جهت‌گيري‌هاي كشور از جمله آمايش سرزمين تهيه و ابلاغ مي‌شود».

تفاهم‌نامه مذکور که به تنفیذ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور رسیده است؛ جهت اجرا به معاونین این سازمان ابلاغ شده و از این پس هرگونه فعالیتی در حوزه SDI و داده‎های مکانی در این سازمان باید در قالب تفاهم‎نامه مذکور انجام پذیرد. تمامی دفاتر بخشی سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها نیز موظف شده‌اند که تخصیص اعتبار به فعالیت های مربوط به نقشه و اطلاعات مکانی در دستگاه های اجرایی را مطابق با این تفاهم‌نامه و رعایت مفاد آن انجام دهند.

در بند 7 این تفاهم نامه به لزوم تشکیل شورای راهبری اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور با راهبری و هدایت سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره شده است. بر این اساس دکتر محمدباقر نوبخت با صدور احکامی اعضای این شورا را منصوب کرد. بر اساس حکم رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، پنج نفر از روسای امور این سازمان به همراه مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور، به عنوان اعضای شورای راهبری تفاهم‎نامه اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه تعیین شدند.

در حکم انتصاب آقایان شفیعی، امینی (رئیس امور برنامه‌ریزی، نظارت و آمایش سرزمین)، قانع‌فر (رئیس امور نظام فنی اجرایی، مشاورین و پیمانکاران)، نعمتی (رئیس امور استان‎ها و مناطق)، ملکوتی‎خواه (رئیس امور عمومی، قضایی، دفاعی و امنیتی) و خانم زینالی (رئیس مرکز توسعه سیستم‎ها و فناوری اطلاعات) آمده است: نظر به تخصص و حوزه وظایف جنابعالی و با استناد به ماده 7 تفاهم‎نامه نحوه اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‎های توسعه؛ بدینوسیله به عنوان عضو شورای راهبری این تفاهم‎نامه منصوب می‎شوید. مهمترین وظیفه این شورا، راهبری و نظارت بر حسن اجرای تفاهم‌نامه مذکور در راستای ساماندهی داده‎های مکانی کشور و استقرار زیر ساخت داده‎های مکانی  SDIاست.
https://www.ncc.gov.ir/vdch.knzt23nwiftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.knzt23nwiftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نظرات شما
ا. ش. همکار سازمانی
feedback
Iran, Islamic Republic of
باسلام ودرود.
آفرین بر همه.
همه با هم دست بدست هم دادیم،
وسرانجام بدست آمد آنچه تصورش در ابتدای راه، کم سخت نبود.
این اقدام بسیار ارزنده ایست.
همه میدانیم کار بین بخشی در همه‌جای دنیا سخت وناهموار است. اما حاصل تلاش وهمکاری 10 ساله‌ی مدیران وکارشناسان داخل وخارج سازمان سرانجام به بارنشست وفرهنگی نو در ادبیات مدیریت کشور پدید آمد.
این هدف یک دهه است که در چارچوب وظایف قانونی واصلاح ساختار وتقریبا طی دو برنامه‌ی توسعه با همفکری ومشارکت فعال همه‌ی کارشناسان دنبال شد وحالا سازمان نقشه برداری کشور، در آغاز مسیر یک تلاش مستمر قرار گرفته است.
به ریاست وهمکاران محترم باید تبریک وشادباش عرض کرد واز زحماتشان قدردانی نمود.

امیدوارانه وبا نشاط بسوی آینده‌ای روشن حرکت خواهیم کرد. انشاءالله.
این کشور واین مردم شایسته‌ی این زیرساخت SDI هستند.