کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در راستای تحقق سلامت‌ اداری صورت گرفت؛ انتخاب دو بازرس در سازمان نقشه‌‌‌‌‌برداری کشور

18 دی 1398 ساعت 14:09

تنظیم کننده : مریم صادقی

در راستای تحقق سلامت اداری، در سومین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، دو بازرس در سازمان نقشه‌‌‌برداری کشور انتخاب شدند.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در سومین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، ضمن معرفی حسین رضائی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان‌های تابعه، به عنوان عضو جدید این کمیته، طبق آیین‌نامه اجرایی مواد ۹۱ و ۹۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، نامزدهای پست بازرسی سازمان معرفی شده و قرار بر انتخاب دو نفر از آنها شد تا پس از ابلاغ حکم آنان از سوی ريیس سازمان، در کنار بازرسین سازمان برنامه و بودجه و سازمان‌های تابعه، آموزش‌های لازم را ببینند. امیر خرسند و یوکابه شاعی مقدم، بازرسین منتخب در این جلسه بودند که از مدیریت حراست و حوزه ریاست سازمان برای این منظور کاندیدا شده بودند.
 
رییس سازمان نقشه‌برداری کشور در این جلسه کیفیت عملکرد بازرسین در رسیدگی به تخلفات اداری را مهم و‌ تأثیرگذار دانست و آنان را الگو و افراد مورد اعتماد سازمان برشمرد. 
 
درادامه این جلسه نسرین وزیری؛ مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل؛ نقاط آسیب پذیر، گلوگاه‌ها و‌ مفاسد احتمالی در بخش‌های مختلف و راه حل‌های پیشنهادی برای رفع چنین احتمالاتی را در سازمان نقشه‌‌برداری کشور مطرح کرد. 
 
در بخش دیگری از این جلسه جزئیات تدوین سند فرهنگ‌سازمانی بر اساس اسناد بالادستی نیز از سوی وزیری مطرح شد.

بر اساس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری، دستگاه‌های اجرایی موظفند علاوه بر نظارت مستقیم مدیران از طریق انجام بازرسی‌های مستمر داخلی توسط بازرسان معتمد و متخصص در اجرای این ماده، نظارت داشته باشند. چنانچه تخلف هر یک از کارمندان مستند به گزارش حداقل یک بازرس معتمد به تایید مدیر مربوطه برسد؛ بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقامات و مدیران مجاز، می‌توانند دستور اعمال کسر یک سوم از حقوق، مزایا و عناوین مشابه و یا انفصال از خدمات دولتی برای مدت یک‌ماه تا یکسال را برای فرد متخلف صادر نمایند.
 


کد مطلب: 1953

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/1953/راستای-تحقق-سلامت-اداری-صورت-گرفت-انتخاب-دو-بازرس-سازمان-نقشه-برداری-کشور

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir