plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
کد مطلب : ۱۹۶۳

برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

"دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند" از ۱۱ الی ۱۳ اسفند ماه سال جاری در مصلی تهران و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت کشور و وزارت راه و شهر‌سازی برگزار می‌شود.
برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، دومین «نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند» جامعترین نمایشگاه مدرن و متناسب با شرایط روز ایران در حوزه شهر هوشمند؛ طی سه روز به منظور تحول در آینده شهرسازی برگزار می‌شود. «توسعه بازار شهر هوشمند و بهبود کیفیت زندگی در شهرها»، «ایجاد فرصت مناسب جهت تعامل بیشتر با نخبگان شهرهای هوشمند»، «استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود حوزه خدمات شهر هوشمند شهرهای موفق»، «آشنایی با آخرین تکنولوژیهای جدید و نوآوریهای نوین در بخشهای مختلف و متنوع تکنولوژیهای شهر هوشمند» و «پیشرفت و توسعه روز افزون استارتاپ‌ها» از جمله اهداف این نمایشگاه عنوان شده است.
 
یکی از برنامههای استارتاپی این نمایشگاه، "استارتاپ بتل"(نبرد استارتاپی) است که در این بخش کسب و کارها باید حضار را قانع کنند که کسب و کارشان ارزش سرمایه گذاری دارد.

از مهمترین حامیان این رویداد می‌توان به وزارت راه و شهرسازی مرکز توسعه دولت الکترونیک فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات امنیت نهاد رياست جمهوری اشاره کرد.

دکتر محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی، مهندس همایون حائری معاون وزیر نیرو، دکتر سعید محمدزاده معاون وزیر نفت، دکتر امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات، دکتر اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری و... از سخنرانان پنل‌های تخصصی این نمایشگاه هستند.

بنا بر اظهارات برگزار کنندگان این نمایشگاه، بسیاری از شرکت‌های داخلی و خارجی و بخش بزرگی از فعالان حوزه هوشمندسازی کشور در این نمایشگاه حضور خواهند داشت تا به معرفی برند و خدمات استارتاپ‌ها و شرکت‌های حوزۀ هوشمندسازی و فناوری اطلاعات، بپردازند. پیشبینی می‌شود بالغ بر 400 شرکت از حوزه‌های مرتبط در شهر هوشمند در این رویداد مشارکت كنند. ‌همچنین در این رویداد ۵۴ ساعته، 8 کارگاه تجربی و آموزشی، شبیه سازی ایجاد یک کسب و کار و ۸ ساعت پیش‌رویداد برای بیش از ۱۲۰ نفر از ایده‌پردازان، دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی و دانش‌آموزان مدارس سمپاد پیش بینی شده است.

 برقراری ارتباطات دوجانبه
مهدي محمدي دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد و دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، کمک به حل مسئله در حوزه هوشمندسازي شهري را يكي از اقدامات مهمي ارزيابي كرد كه دومين نمايشگاه بين المللي شهر هوشمند مي‌تواند آن را به انجام رساند. از نظر او کارکرد اين نمايشگاه آن است که فضایی را برای ایجاد ارتباط دو جانبه بین متقاضیان و ارائه دهندگان سرویس و محصول در حوزه هوشمندسازی فراهم ‌کند كه اگر این موضوع شکل بگیرد بخشی از ماموریت نمایشگاه محقق می شود.

تخفیف 90 درصدی به شرکت‌های دانش بنیان
سياوش ملكي‌فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز با اعلام اينكه صندوق با ارايه تسهيلات از شركت‌هاي دانش بنياني كه قصد شركت در دومين نمايشگاه بين‌المللي شهر هوشمند را دارند حمايت مي‌كند ابراز داشت: به دو صورت از حضور شرکت های دانش بنیان جهت حضور در نمایشگاه حمایت می کنیم اما حمایت ما چون بلاعوض است صرفا مختص شرکت های دانش بنیان است. صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در دومين نمایشگاه شهر هوشمند یک پاویون دانش بنیان با حضور ۱۵ شرکت ايجاد كرده است كه در فضایی به مساحت ۲۱۰ متر مستقر می‌شوند و ۹۰ درصد هزینه های شرکت ها توسط صندوق تقبل مي‌شود.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر یا حضور در این رویداد می‌توانند با شماره‌های 22893242 و 22893244 تماس حاصل کرده یا به آدرس اینترنتی https://iransmartcity.net و https://evand.com/events  مراجعه نمایند. 
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdca.in6k49noe5k14.html
ncc.gov.ir/vdca.in6k49noe5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی