plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب : ۲۰۸۲
دو انتصاب جدید در سازمان نقشه‌برداری کشور

شفیعی: هیچ انتصابی در سازمان نقشه‌برداری کشور بدون فراخوان انجام نمی‌شود

تاکید شفیعی بر استفاده بیشتر از ظرفیت‌های سازمان نقشه‌برداری کشور در مدیریت بحران
مهندس مسعود شفیعی در جلسه‌ای که برای معرفی دو مدیر جدید سازمان نقشه‌برداری کشور و با حضور مدیران این سازمان برگزار شده بود، اظهار داشت: «مصمم هستیم تمام انتصاب‌های سازمان بر پایه شایسته‌سالاری و از طریق فراخوان عمومی انجام شود و تاکنون در این مسیر حرکت کرده‌ایم».
شفیعی: هیچ انتصابی در سازمان نقشه‌برداری کشور بدون فراخوان انجام نمی‌شود
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، شفیعی فضای دیجیتالی که اخیراً بر دانش و صنعت روز دنیا از جمله حوزه نقشه‌برداری کشور تأثیرگذار بوده‌است را دلیل مهمی در تغییر اولویت‌های سازمان نقشه‌برداری کشور دانست و در این باره گفت: «در چنین شرایطی باید جهت‌گیری‌ سازمان در مسیر تأمین نیازهای اصلی عموم ذینفعان بوده و  تولید داده‌ها و اطلاعات مکانی نیز باید به گونه‌ای باشد تا اثربخشی بیشتری برای کاربران داشته باشد».

وی افزود: «نیازهای سازمان برنامه و بودجه؛ خصوصا در حوزه تدوین بودجه، برنامه‌ریزی ملی و منطقه‌ای و آمایش سرزمین از سوی سازمان نقشه‌برداری کشور، نباید مورد غفلت واقع شود به این ترتیب برنامه‌های این سازمان از جمله تولید اطلس‌های سیل و فرونشست نیز در همین راستا پیش خواهد رفت».

شفیعی نقشه تقسیمات کشوری را که اخیراً برای نخستین بار با تأیید وزارت کشور توسط این سازمان منتشر شده است را گام دیگری در جهت تحقق اهداف ملی برشمرد و گفت: «با  توجه به اهمیت نقشه تقسیمات کشوری و سایر داده‌های دیگر این سازمان، به روز نگهداری این اطلاعات از مهمترین اهدافی است که برای تحقق آن نیاز به برنامه‌ریزی سالیانه داریم. این امر نیز مستلزم گردش کاری منظم و تعریف شده در مقاطع زمانی دستکم یکساله است».

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در ادامه به اهمیت دو بخش فنی و تخصصی این سازمان که مدیران منصوب شده آنها را در این نشست معرفی نمود، پرداخت و در احکامی جداگانه از مدیران تازه منصوب شده این بخش‌ها خواست تا در چارچوب جهت‌گیری‌های کلان سازمان و وظایف مصوب آنها، همه ظرفیت‌ها را برای ارائه خدمات حاکمیتی و پاسخگویی به نیازهای جامعه به کار گیرند.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه هیچ انتصابی در این سازمان خارج از فرایند فراخوان عمومی انجام نمی‌شود، اظهار داشت: «خوشبختانه این فرایند با استقبال جامعه و همکاران‌ ما در سازمان نقشه‌برداری کشور مواجه شده و امیدوارم هم‌زمان با نهادینه شدن این روش، بتوانیم همچنان جایگاه این سازمان را به‌عنوان محلِ خدمت بهترین و شایسته‌ترین افراد در نظام اجرایی کشور، تثبیت و تقویت کنیم».

لازم به ذکر  است با صدور احکام جداگانه‌ای از سوی مهندس شفیعی، مهندس محمد عرب‌کرمی به عنوان مدیر کارتوگرافی و اطلسهای ملی و مهندس علی صادقی نائینی نیز به عنوان مسئول اداره کل نقشه‌برداری هوایی و فضایی سازمان نقشه‌برداری کشور منصوب شدند.

گفتنی است پیش از این بابک شمعی و علی اسلامی راد این مسئولیت‌ها را بر عهده داشتند.
 
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.j0x2yt0zxa26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.j0x2yt0zxa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی