plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب : ۲۰۹۸

ایرنا: سالانه ۵ سانتی‌متر فرونشست در دریاچه ارومیه اتفاق می‌افتد

ایرنا نوشت: مدیر کل ژئودوزی سازمان نقشه‌برداری گفت: قسمت‌هایی از دریاچه ارومیه فرونشست اتفاق افتاده است و با توجه به آمارهای دستگاه جی پی اس سالانه ۵ تا ۶ سانتی متر نشست در دریاچه ارومیه اتفاق می‌افتد.
ایرنا: سالانه ۵ سانتی‌متر فرونشست در دریاچه ارومیه اتفاق می‌افتد
plusresetminus
عبدالرضا سعادت اظهار داشت: اطلس فرونشست برای استانهای زنجان، خراسان رضوی، کرمان، قزوین آماده شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تهیه اطلس دریاچه ارومیه و استان سیستان و بلوچستان در حال آماده سازی است.

 سعادت عنوان کرد: اطلاع رسانی لازم در خصودص فرونشست منطقه دریاچه ارومیه اتفاق افتاده است و فرونشست باعث تاثیر روی شیب منطقه و خشکی منطقه می‌شود.  

وی تصریح کرد: به طور کلی درباره فرونشست دریاچه ارومیه در یک دوره ۱۰ ساله که در هر سال ۵ سانتی متر فرونشست اتفاق افتاده، ۵۰ سانتی متر فرونشست داشته است.  

مدیر کل ژئودزی سازمان نقشه برداری عنوان کرد: فرونشست به طور مستقیم روی خشکی دریاچه ارومیه تاثیر نداشته، فرونشست به دلیل برداشت و کاهش آبهای زیرزمینی اتفاق می‌افتد و می‌تواند به طور غیر مستقیم باعث کاهش حجم دریاچه ارومیه شود. 

 سعادت در ادامه گفت: جلسات و کارگروه های فراوانی برای جلوگیری و کاهش اثرات فرونشست در استان‌ها برگزار شده و برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است. 

وی توضیح داد: فروریزش با فرونشست متفاوت است و فرونشست به صورت آرام و کاسه ای در دشت‌ها با دانه‌بندی ریز اتفاق می‌افتد و آنچه که ما به عنوان ریزش در شهر مشاهده می‌کنیم، فروریزش است.

وی ادامه داد: فروریزش در تهران و یا سایر شهرها به دلیل احداث مترو و تونل ها است و انتظار نمی‌رود در شمال تهران ریزش داشته باشیم زیرا به دلیل دانه بندی آن این اتفاق نمی‌افتد.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdca.onuk49nwa5k14.html
ncc.gov.ir/vdca.onuk49nwa5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی