plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب : ۲۱۲۸

نمودار رشد ابتلا به کرونا در پایتخت/ کرونایی‎های تهران از مرز ۵۰۰۰ نفر گذشتند/۵ فروردین ۹۹

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌ اطلاعات مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور، داده‎‌‌‌های رسمی از میزان شیوع ویروس کرونا را بر روی نقشه به صورت برخط به نمایش درآورده است.
نمودار رشد ابتلا به کرونا در پایتخت/ کرونایی‎های تهران از مرز ۵۰۰۰ نفر گذشتند/۵ فروردین ۹۹
plusresetminus
۱
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در این نمودار رشد ابتلا به ویروس کرونا در تهران را مشاهده می‎کنید که حاکی از سرعت رشد ابتلا به این ویروس است که در سه روز ابتدایی سال 1399 شمار آنها از مرز 5000 نفر در پایتخت گذشته است.

شیوع بیماری کرونا در گستره ملی و بین‌المللی و همچنین ارتباط موثر این پدیده با موضوعات مختلف مکانی به عنوان یک پدیده پیچیده چند وجهی مکان محور، در سراسر دنیا شناخته می‌شود.

متغیرهای متعدد زیر ساختی شامل مراکز بهداشتی، درمانی، جمعیتی، نژادی، محیطی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، شبکه حمل و نقل، ساختار اقلیمی، هواشناسی و .... به‌‌‌طور مستقیم و یا غیر مستقیم در کاهش و یا تسریع گسترش شیوع بیماری حاصل از سرایت این ویروس نقش خواهند داشت. لذا آگاهی و دسترسی به داده‌ها، نمایش صحیح علمی و همچنین ابزار تحلیلی جنبه‌های مختلف این پدیده در کنار دیگر داده‌های مختلف امری ضروری در مدیریت این بحران است.
سازمان نقشه‎‌‌‌‌برداری کشور به عنوان متولی ایجاد زیرساخت داده‎های مکانی و متولی ایجاد بستر عرضه و تبادل داده‌ها و وجوه مکانی پدیده‌های بشری و طبیعی از جمله سیل، زلزله، فرونشست و اپیدمیولوژی ویروس کرونا و ..... از سامانه IRANSDI.IR استفاده کرده است. لذا با توجه به داده‌های موجود در رسانه‌های رسمی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است؛ سازمان نقشه‎‌‌‌‌برداری کشور چگونگی توزیع مبتلایان به این ویروس را به‌‌صورت نقشه‌های پله‌های رنگی کروپلت نرمالایز شده با مساحت ارائه می‌دهد.

لازم به‌‌‌ذکر است که این سامانه ظرفیت ترکیب، تلفیق، تحلیل و ارایه پدیده‎‌‌‌های مختلف مرتبط با شیوع ویروس کرونا بر اساس نظرات کارشناسی را خواهد داشت.
https://www.ncc.gov.ir/vdce.w8wbjh8zv9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.w8wbjh8zv9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نظرات شما
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام - چون انتشار آمار استانی از سوی وزارت بهداشت متوقف شد.