کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در نامه مهندس شفیعی به دکتر نوبخت عنوان شد:

اعلام آمادگی سازمان نقشه‌برداری کشور در استقرار زیرساخت ملی داده مکانی NSDI

16 فروردين 1399 ساعت 16:35

مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور در نامه‌ای خطاب به دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، از اعلام آمادگی این سازمان در استقرار زیرساخت داده مکانی NSDI خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، شفیعی در این نامه اذعان داشت: مطابق بند 5 تفاهم‌نامه اجرای ماده 11 قانون احكام دائمي برنامه‌‌‌هاي توسعه كشور كه تصريح مي‌نمايد «وظايف اجرايي در اين حوزه (استقرار NSDI) كه شامل تامين زيرساخت‌هاي نرم افزاري و استانداردهاي داده‌اي و راه‌‌اندازي NSDI است، به سازمان نقشه‌برداري كشور محول مي‌شود»، اين سازمان آمادگي خود را براي انجام وظيفه در اين زمينه اعلام مي‌نمايد.

در ادامه این نامه آمده است: همچنين از آنجايي‌كه طبق بند مذكور مقرر شده‌ است «شوراي راهبري دستورالعمل نحوه ارتباط و تبادل داده بين ژئوپرتال ملي و ساير سامانههاي مكاني از جمله سامانه‌هاي مستقر در سازمان برنامه و بودجه كشور، سازمان برنامه‌ريزي و مديريت استان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي كشور را تهيه نمايد»، اين سازمان آمادگي دارد تا در صورت اعلام نياز سازمان برنامه و بودجه كشور، ملاحظات آن سازمان را در زمينه اطلاعات مكاني مورد نياز در آمايش سرزمين و سامانه‌هاي مربوط به آن، به‌عنوان يكي از كابران اصلي NSDI، در خصوص ژئوپرتال ملي لحاظ نمايد.

شفیعی در پایان این نامه از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست کرده است که ساير اعضاي شوراي راهبري تفاهم‌نامه اجرای ماده 11 قانون احكام دائمي برنامه‌‌‌هاي توسعه كشور را به تشکیل جلسه این شورا و تهیه پيش‌نويس آيين‌نامه اجرایی لازم و تصویب آن، معمول دارد.
 
گفتنی است رئیس سازمان نقشه برداری کشور در رونوشت‌های این نامه، معاونین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور را نیز از موضوع مطرح شده در این نامه مطلع کرده است.


کد مطلب: 2141

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/2141/اعلام-آمادگی-سازمان-نقشه-برداری-کشور-استقرار-زیرساخت-ملی-داده-مکانی-nsdi

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir