plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارجمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۲۳

همزمان با هفته دفاع مقدس انجام شد؛ دیدار رییس سازمان نقشه‌برداری كشور با خانواده دو تن از شهدای سازمان

شفیعی: کشور را باید به‌گونه‌ای مدیریت کنیم که هرگز به سوی جنگ پیش نرود
رییس سازمان نقشه‌برداری کشور در هفته دفاع مقدس به دیدار خانواده‌های دو تن از شهدای این سازمان شهید قربان آرزوجی و شهید حسن فیروزبخت رفت.
دیدار مهندس شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور با خانواده شهید آرزوجی
دیدار مهندس شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور با خانواده شهید آرزوجی
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، شهید قربان آرزوجی سال ۶۵ در سن ۲۹ سالگی در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به شهادت رسید اما به عنوان رزمندگان مفقودالاثر تا ۸ سال از  پیکر وی نشانی نبود تا اینکه در سال ۷۳، به همراه شهید سیدمحمد مصباح نمین همرزم او در این عملیات و همکارش در سازمان نقشه‌برداری کشور، به ایران رجعت کرد.
او که پیش از پیروزی انقلاب به سازمان نقشه برداری کشور پیوسته بود، تنها یک ماه پس از اعزام به جبهه‌های جنگ به شهادت رسید. او هم رییس اداره برق تاسیسات سازمان و هم فرمانده بسیج بود.
مهندس مسعود شفیعی رییس سازمان نقشه‌برداری کشور، در دیدار با همسر و فرزندان شهید آرزوجی، «جنگ» را پدیده شومی خواند که ابعاد اجتماعی
گسترده‌ای دارد، هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل می‌کند و خانواده‌های بسیاری را داغدار کرده است.
او ضمن تقدیر از روحیه جهادی و ایثار خانواده شهدا از جمله شهید آرزوجی که داغی ماندگار را در زندگی خود تجربه کرده‌اند، ابراز امیدواری کرد که دیگر هرگز شرایط کشور به سوی جنگ پیش نرود و هزینه‌های جبران ناپذیر آن به مردم تحمیل نشود.
شفیعی با انتقاد از کسانی که گاهی شعار جنگ‌طلبی می‌دهند، تاکید کرد: کشور را باید بگونه‌ای مدیریت کنیم که هرگز به سوی جنگ پیش نرود و مردم از پرداخت هزینه‌های گزاف آن در امان باشند. 
رییس سازمان نقشه‌برداری کشور با بیان اینکه باید قدردان زحمات و تلاش‌های شهدا باشیم، بر لزوم الگو گیری از سیره زندگی آنان تاکید کرد و گفت: باید این نمونه‌های برجسته انسانیت و شجاعت را به جامعه معرفی کنیم. افسوس که در این زمینه کوتاهی‌هایی شده و آن روحیه معنوی سال‌های دفاع مقدس رنگ باخته‌ است. از همین رو است که برخی از درک و آگاهی آن دوران محروم مانده‌اند.
شفیعی که به خانواده شهید آرزوجی می‌گفت “سازمان نقشه‌برداری کشور را همچنان خانه خود بدانید”، ادامه داد: امیدوارم در سازمان نقشه‌برداری
راه این عزیزان را ادامه داده و با ارائه خدمات شایسته به مردم، سنگر او را در این سازمان حفظ کنیم. 
گفتنی است در این دیدار همسر شهید آرزوجی، خاطراتی از زمان حیات آن مرحوم بیان کرد و گفت: وقتی فقط ۱۷ سال داشتم با او ازدواج کردم. او مرد بسیار با تقوا و مومنی بود.
او که از ۲۳ سالگی عنوان «همسر شهید» را دارد، از دوران اعزام همسرش به جبهه سخن گفت و افزود: آقای مصدق‌خواه که ریاست وقت سازمان نقشه‌برداری را به عهده داشت، با جبهه رفتن همسرم موافق نبود. پدر ایشان نیز که دو پسر کوچکترش در جبهه‌ها بودند، راضی نبود پسر بزرگش که دو فرزند خردسال داشت، به جبهه برود. اما من که اشتیاق او برای حضور در جبهه‌ها را می‌دیدم، به رفتنش رضایت دادم. 
همسر شهید آرزوجی با ابراز تاسف از اینکه دیگر شاهد روحیه خدمتی که مردم در ابتدای انقلاب داشتند، نیستیم، افزود: این روزها، دغدغه‌های اول انقلاب کمرنگ شده و برخی افراد در قبال اوضاع مملکت، کمتر احساس وظیفه می‌کنند.

دیدار مهندس شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور با خانواده شهید فیروزبخت
منزل شهید حسن فیروزبخت، دومین مقصد رییس
سازمان نقشه‌برداری کشور بود. او که جانباز ۵۰ درصد دوران دفاع مقدس بود و در عملیات کربلایی  ۵ یک دست خود را از دست داده بود، چندین ترکش از آن دوران را به یادگار داشت و در سال ۸۲ حین عملیات آبنگاری در بندر گناوه استان بوشهر به فیض شهادت نائل آمد.­­­­­­
او که از سال ۶۸ به استخدام سازمان نقشه برداری کشور درآمده بود، در بخش‌های تدارکات، روابط عمومی و آبنگاری این سازمان خدمت کرده بود.
مهندس شفیعی در دیدار با همسر و دو فرزند شهید فیروزبخت، از مسئولیتی که در قبال خانواده‌های معزز شهدا بر عهده بازماندگان جنگ است، سخن گفت و افزود: اگر ایثار شهدا و همراهی خانواده‌های آنان نبود، چنین دفاع «مقدسی» رقم نمی‌خورد.
رییس سازمان نقشه‌برداری کشور در پایان برای شهید فیروزبخت علو درجات و برای خانواده وی سلامتی و اجر اخروی آرزو کرد.
همسر شهید فیروزبخت با اشاره به اینکه وی از ۱۸ سالگی به عنوان بسیجی داوطلب در جبهه‌های جنگ بود؛ گفت: او پس از جانبازی، با درد زیاد به دلیل ترکش‌ها و سرفه‌های ناشی از شیمیایی، به زندگی خود ادامه می‌داد و هرگز دست از تلاش برنداشت.
https://www.ncc.gov.ir/vdca1.nu449nekk5.html
ncc.gov.ir/vdca1.nu449nekk5.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی