plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۲۴۳۳

ابراز رضایت رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری سازمان برنامه و بودجه از پیشگامی سازمان نقشه‌برداری در حوزه سلامت اداری

جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم سازمان نقشه‌برداری کشور با حضور مهندس مسعود شفیعی رییس این سازمان، حسین رضایی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونین سازمان برگزار شد.
ابراز رضایت رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری سازمان برنامه و بودجه از پیشگامی سازمان نقشه‌برداری در حوزه سلامت اداری
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در این جلسه نسرین وزیری مدیرکل حوزه ریاست، روابط‌عمومی و اموربین‌الملل گزارشی در سه بخش از اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگ سازمانی، نظر سنجی‌های انجام شده و بازرسی و رسیدگی به تخلفات در این سازمان ارائه داد.

وی پس از بازخوانی شاخص‌های ابلاغی فرهنگ سازمانی در سال 98 که از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شده بود؛ به تشریح اقدامات سازمان نقشه‌برداری در راستای توسعه فرهنگ سازمانی پرداخت که از این قرار بودند: «تشکیل کارگروه فرهنگ سازمانی؛ دعوت از اساتید دانشگاهی جهت راهبری کارگروه فرهنگ سازمانی؛ احصاء شاخص‌های اختصاصی فرهنگ سازمانی؛ احصاء پرسش‌نامه فرهنگ سازمانی(شاخص‌های عمومی و اختصاصی)؛ اولویت‌بندی شاخص‌های عمومی؛ دعوت از دانشجویان دکتری جامعه‌شناسی جهت ارزیابی فرهنگ سازمانی موجود در سازمان؛ شرکت در دوره‌های فرهنگ سازمانی مرکز آموزش دولتی؛ تعیین معیارهای اختصاصی برای جذب و استخدام(برای هر شغل)؛ تهیه دستورالعمل الگوی رفتاری و پوششی مناسب کارکنان و دانشجویان نقشه‌برداری سازمان؛ تهیه آئین‌نامه ورود و خروج کارکنان سازمان؛ فعالیت در فضای مجازی و پیام‌رسان‌های داخلی به منظور اشاعه فرهنگ مطلوب سازمانی».
 
مدیرکل حوزه ریاست، روابط‌عمومی و اموربین‌الملل با اشاره به تشکیل هفت جلسه درون سازمانی برای بررسی و شناخت فرهنگ کنونی سازمان، فرهنگ مطلوب سازمانی و شناسایی شکاف میان این دو؛ گفت: «در این جلسات شاخص‌های اختصاصی فرهنگ سازمانی در سازمان نقشه‌برداری کشور تعیین شدند که شامل مسئولیت‌پذیری حرفه‌ای، تخصص‌گرایی، سرآمدی سازمانی و بهبود مستمر، تعامل‌پذیری و کار تیمی، نیازمحوری و مسئولیت پذیری اجتماعی، امانت داری، رویکرد سیستمی و کلان‌نگری و راهبردی و حفظ بی‌طرفی می‌شدند. در مرحله بعدی از میان این شاخص‌ها و شاخص‌های عمومی ابلاغ شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، 9 مولفه استخراج شد تا مبنای طراحی پرسشنامه فرهنگ سازمانی در این سازمان شود».

وزیری با این مقدمه به تحلیل نتایج نظرسنجی فرهنگ سازمانی که اخیرا در این سازمان انجام شده بود، پرداخت و با اشاره به مشارکت 169 نفر از همکاران در این نظرسنجی تاکید کرد: «شکل‌گیری خصایص و خصلت‌های فرهنگی در هر مجموعه‌ای تابع مؤلفه‌های بی‌شماری است. این ویژگی‌ها در بستر زمان امکان تغییر و تحول دارند. فرهنگ در هر مجموعه‌ای در گذر زمان شکل می‌گیرد و اصلاح آن نیازمند درک این واقعیت است که امری تدریجی و زمانبر خواهد بود. سازمان نقشه‌برداری کشور برای اصلاح فرهنگ این سازمان گام‌های بسیار مهمی برداشته است که نتایج آن را در سال‌های آینده خواهیم دید.»

وی در ادامه این چلسه گزارشی از مجموعه نظرخواهی‌ها از عموم مردم، مخاطبان تخصصی سازمان و همچنین همکاران درون سازمان ارائه داد. آخرین بخش گزارش وزیری در این جلسه، اعلام موارد در دست بررسی بازرسین سازمان بود.
 
در ادامه جلسه مهندس مسعود شفیعی، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با تأکید بر اهمیت سلامت اداری و رسیدگی به تخلفات اداری و مبارزه با فساد، گفت: «در سازمان سعی شده که بازرسین متخصص انتخاب شوند تا بتوانند نظارت و حتی برخوردهای لازم را صورت دهند».
 
وی در خصوص “اهمیت سلامت اداری” نیز افزود: «ماهیت برگزاری چنین نشست‌هایی برای ارتقای سلامت اداری امری ضروری است. در حوزه فرهنگ سازمانی نیز باید از حضور اساتید دانشگاهی بهره‌مند شویم تا بتوانیم بسترهای مورد نیاز را در تحقق اهداف سلامت اداری ایجاد کنیم».
 
در پایان این جلسه، رضایی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان‌های تابعه با ارزشمند خواندن اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت اداری در این سازمان، عنوان کرد: «سازمان نقشه‌برداری کشور از جمله دستگاه‌های پیشگام در حوزه سلامت اداری  است».
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.s0x2yt0osa26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.s0x2yt0osa26y.html