plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۲۴۳۶

بررسی نتایج ارزیابی عملکرد کارکنان در سال ۹۸ در کمیته مدیریت عملکرد

نشست کمیته مدیریت عملکرد؛ صبح امروز‌ با حضور مهندس شفیعی رییس سازمان نقشه‌برداری کشور، معاونین و سایر اعضای این کمیته برگزار شد.
بررسی نتایج ارزیابی عملکرد کارکنان در سال ۹۸ در کمیته مدیریت عملکرد
plusresetminus
 
به گزارش روابط‌عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، دراین نشست موضوع ارزیابی عملکرد کارکنان مطرح و ‌مورد بررسی قرارگرفت. نسرین وزیری مدیرکل حوزه ریاست، روابط‌عمومی و اموربین‌الملل سازمان به عنوان دبیر کمیته مدیریت عملکرد، از فرایند اجرای استقرار نظام ارزیابی عملکرد سخن گفت و افزود: اولین گام در این فرایند «تعیین اهداف عملیاتی بر اساس برنامه راهبردی سازمان» است. این برنامه تا سال 1400 تعیین شده و سال آینده باید به روزرسانی شود.

به گفته وی، دومین گام از این فرایند، تعیین برنامه‌های عملیاتی سالیانه است تا ارزیابی در سه سطح سازمان، مدیران و کارمندان بر اساس شاخص‌های اختصاصی و عمومی این برنامه عملیاتی انجام شود. برای این منظور لازم است تفاهم‌نامه‌ای با مدیریت‌ها و کارکنان منعقد شود تا بدانند که در پایان سال بر اساس برنامه عملیاتی مصوب مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. خوشبختانه در سال جاری، برنامه عملیاتی به تصویب رسیده و در انتظار انعقاد تفاهم‌نامه با مدیریت‌ها هستیم.

وزیری با اشاره به اینکه ارزیابی کارکنان همه ساله بر اساس فرم‌های ارزیابی انجام می شود؛ ادامه داد: ارزیابی سازمان را هم نهادهای برون سازمانی همچون سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می دهند؛ اما برای ارزیابی مدیریت‌های سازمان، نیازمند برخورداری از یک برنامه و نظام‌نامه ارزیابی هستیم تا عملکرد مدیریت‌ها بر اساس برنامه عملیاتی مصوب مورد ارزیابی قرار گیرند.

«پاسخگویی در قبال عملکردها» و «تحلیل داده‌های به دست آمده از نتایج ارزیابی‌ها به منظور شناسایی نقاط ضعف و قوت»؛ دو گام دیگر استقرار نظام ارزیابی عملکرد بودند که مدیرکل حوزه ریاست، روابط‌عمومی و اموربین‌الملل سازمان نقشه‌برداری کشور از آنها سخن گفت.

در ادامه جلسه مصطفی تبیانیان مدیرکل اموراداری و توسعه منابع انسانی گزارشی از شاخص‌ها و امتیازات مکتسبه ارزیابی عملکرد کارکنان در سال گذشته ارائه کرد و این امتیازات را با امتیازات دو سال پیش از آن (سال‌های 96 تا 98) مقایسه نمود.
 
مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در ادامه جلسه؛ ارزیابی عملکرد مدیران و کارشناسان را بسیار مهم تلقی کرد و گفت: «این ارزیابی‌ها منجر به بهبود عملکرد و ایجاد حس عدالت در سطح سازمان می‌شود.»

وی از ابلاغ بخش‌نامه‌ای از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با موضوع «تخصیص اعتبار در قبال اجرای شاخص‌ عملکرد تخصصی دستگاه»؛ خبر داد و از مدیران سازمان خواست تا ضمن پاسخگویی به موقع و سریع به این بخشنامه، اسناد پشتیبان را جهت ارائه به سازمان برنامه و بودجه تهیه نمایند.
 
شایان ذکر است یکی از اقدامات صورت گرفته در راستای ارزشیابی کارکنان اجرای دستورالعمل شماره 1308186 مورخ 96/5/10 سازمان اداری و استخدامی کشور با موضوع فرآیند ارزشیابی عملکرد مدیران و کارکنان رسمی، پیمانی و کارکنان قراردادی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری بود.

با توجه به مصوبات جلسه شورای مدیران سازمان مقرر شد با دقت نظر و توجه به تذکرات ارائه شده از طرف رییس سازمان، ارزشیابی عملکرد کارکنان شاغل در ستاد در دو مرحله انجام شود. تعداد 402 نفر از همکاران نسبت به تکمیل فرم های ارزشیابی خود در سال 98 اقدام کرده بودند که نشان دهنده مشارکت 96درصدی کارکنان سازمان در این زمینه بود.

خاطرنشان می‌شود، در سازمان نقشه‌برداری کشور به منظور پیاده سازی نظام ارزیابی مطلوب و فرآیند ارزشیابی کارکنان، مدیران با دقت، صرف زمان کافی و رعایت شاخص‌هایی چون اجتناب از هرگونه تبعیض، واقعی بودن عملکرد، شایستگی، لیاقت و .... امتیازدهی ارزیابی عملکرد کارکنان را به انجام رساندند.
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcg.w9xrak9t3pr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.w9xrak9t3pr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی