plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : ۲۴۴۹
در راستای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک برگزار شد:

دومین نشست کارگروه مشترک سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

دومین نشست کارگروه مشترک سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری که پیش از این در راستای مطالعات طرح به روزرسانی نقشه‌های پوششی کشور بین این دو مجموعه منعقد شده بود، برگزار شد.
دومین نشست کارگروه مشترک سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، صبح روز چهارشنبه 4 تیرماه اعضای کارگروه مشترک دو دستگاه با حضور در محل این سازمان، با طرح مباحث فنی پیرامون استفاده طرفین از ایستگاه‌های دو سازمان، مقرر کردند تا در فاز اول این همکاری داده‌های خام مکانی تبادل شود تا هر دو سازمان از خدمات دو شبکه بهره‌مند شوند.
 
نرم افزار مدیریت داده‌ها و شبکه ایستگاه‌های دائمی سازمان نقشه‌برداری کشور از دیگر موضوعاتی بود که از سوی متخصصین این سازمان معرفی شد.
 
در این جلسه کارشناسان اداره ژئودزی و ژئودینامیک سازمان نقشه‌برداری کشور، توضیحاتی درباره زیرساخت شبکه و نحوه جمع‌آوری داده‌ها و انتقال آن از گیرنده به مرکز داده ارائه دادند و نحوه ثبت داده‌ها  و آماده نمودن آنها جهت استفاده کاربران را تشریح کردند.
 
خاطر نشان می‌شود پس از این نشست، کارشناسان سازمان جغرافیایی با حضور در مدیریت‌های فنی سازمان نقشه‌برداری کشور از نزدیک با عملکرد نرم افزار مدیریت شبکه ایستگاه‌های دائمی نیز آشنا شدند.
 
گفتنی است، 28 اسفند سال 98 سازمان نقشه‌‌‌برداری کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تفاهم‌نامه همکاری مشترکی امضا کردند که بر اساس آن هر دو سازمان متعهد شدند داده‎های شبکه‌های ایستگاه‌های دائمی ژئودینامیک و GNSS خود را به منظور هم‌افزایی بیشتر، به اشتراک بگذراند.

اولین نشست این کارگروه پس از معرفی اعضا، اول اردیبهشت ماه سال جاری با هدف تداوم همکاری‌ها با محوریت به روزرسانی نقشه‌های پوششی کشور برگزار شده  بود.
 
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdca.ynuk49nyo5k14.html
ncc.gov.ir/vdca.ynuk49nyo5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی