کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سازمان نقشه‌ برداری كشور تعطیل نیست

دستور رئیس سازمان به پاسخگویی شبانه روزی به نیازهای بخش‌های امدادی و اجرایی در مناطق سیل زده

12 فروردين 1398 ساعت 13:02

علی‌رغم آغاز دومین هفته از تعطیلات نوروزی، جمعی از همکاران سازمان نقشه برداری کشور در حال آماده باش بوده و مشغول تهیه نقشه مناطق سیل زده و نقشه مدیریت سیلاب هستند. مهندس مسعود شفیعی ضمن نظارت بر روند تولید این نقشه‌ها از زحمات همکاران فعال در این ایام تشكر کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، ️همچنین مهندس مسعود شفیعی در نامه‎ای به روسای نقشه برداری مناطق پنج گانه سازمان نقشه برداری کشور در سراسر کشور با اشاره به بارندگي‌هاي گسترده در كشور كه منجر به سيلاب شده‌است؛ نوشت: تيمي از مجرب‌ترين متخصصان سازمان، با استفاده از تصاوير ماهواره‌اي، داده‌هاي ايستگاههاي اندازه‌گيري ارتفاع آب و ديگر منابع اطلاعاتي، به صورت تمام وقت و بي وقفه، در حال تهيه و ارائه نقشه‌هاي مناطق تحث تأثير يا در معرض سيل هستند.
رئیس سازمان نقشه برداری کشور از آقایان انواری، اکبری، فکور، رفیعی میرزا و رنجبر خواست پيرو تأكيدات قبلي، ادارات كل منطقه‌اي سازمان ضمن همكاري نزديك با اين تيم، در هماهنگي كامل با ستادهاي مديريت بحران در استان‌هاي تحت پوشش از همه ظرفيت‌هاي فني، تخصصي و اجرايي خود براي كمك به مديريت سيل استفاده كرده و به‌طور مستمر اقدامات انجام شده را علاوه بر بخش‌هاي ذيربط ستادي، مستقيما به وی منعكس نمايند.
در این نامه تاکید شده است که در تمام ساعات شبانه‌روز و ايام تعطيل و غير تعطيل، هرگونه نياز به نقشه و اطلاعات مكاني، خصوصاً نقشه‌هاي داراي داده‌هاي ارتفاعي، جمعيتي و شامل رودخانه‌ها، راههاي دسترسي و شيب زمين، براي بهره‌برداري دستگاههاي امدادي و اجرايي در كمترين زمان ممكن مرتفع گردد. همچنین تعيين نيروهاي پاسخگو و در دسترس، براي ارتباط با استانداري‌هاي حوزه مأموريت و نيز با ستاد سازمان ضروري است.
گفتنی است در ایام تعطیلات نوروزی، تیمی از همکاران سازمان نقشه برداری کشور از جمله دکتر مرتضی صدیقی كارشناس فيزيكال ژئودزي، مهندس محمد عرب‌کرمی معاون مديريت كارتوگرافي و اطلس هاي ملي، مهندس سياوش عربي؛ معاون اداره كل نقشه برداري زميني و ژئودزي؛ اخذ تصاوير راداري تكميلي از مناطق تحت تأثير سيل، دكتر علي سلطانپور؛ مدير آبنگاري و امور جزرومدي؛ تحليل داده هاي ايستگاههاي اندازه گيري ارتفاع آب و مهندس رامين يوسفي؛ معاون مديريت خدمات فني و مهندس ابوالفضل بلنديان؛ رئيس اداره گردآوری اطلاعات و پایگاه ملی نامهای جغرافیایی سازمان نقشه برداری کشور؛ خط تولید نقشه و نمودار را در ايّام تعطيل در سازمان نقشه برداری كشور مدیریت می‌کنند.
 


کد مطلب: 246

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/246/دستور-رئیس-سازمان-پاسخگویی-شبانه-روزی-نیازهای-بخش-های-امدادی-اجرایی-مناطق-سیل-زده

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir

1