کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پایش گسل‌های پایتخت؛ روی میز مذاکرات سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران

22 تير 1399 ساعت 11:49

در راستای همکاری های مشترک سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، صبح امروز جلسه‌ای در سطح معاونین دو سازمان با حضور مهندس پیمان بکتاش معاون فنی سازمان نقشه‌برداری و مجتبی حسینی معاون پیشگیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از شبکه ایستگاه‌های دائمی GNSS از سوی معاون و مدیران سازمان نقشه‌برداری کشور در خصوص طراحی و نصب ایستگاه‌های جدید در پایتخت بحث و تبادل نظر شد.
 
نظر به اینکه در شهر تهران تنها یک ایستگاه دائمی GNSS  وجود دارد؛ مقرر گردید که کمیته فنی‌ای متشکل از دستگاه‌های ذینفع تشکیل و درخصوص مکان‌یابی مناسب جهت ایجاد ایستگاه‌های جدید به منظور پایش گسل‌های تهران و سیستم پیش نشانگرها تصمیم گیری نماید. 
 
در پایان این جلسه از مرکز فرماندهی ستاد مدیریت بحران نیز بازدید شد و توضیحات لازم در زمینه نرم افزارهای پایش ارائه گردید. همچنین پیش نویس تفاهم نامه میان دو سازمان نقشه‌برداری کشور و پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران رد و بدل شد
 
امید است با همکاری دو سازمان مذکور و افزایش تعداد ایستگاه‌های دائمی GNSS ، سیستم پایش گسل‌های تهران به زودی راه اندازی و عملیاتی شود.
 
 


کد مطلب: 2483

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/2483/پایش-گسل-های-پایتخت-روی-میز-مذاکرات-سازمان-نقشه-برداری-کشور-پیشگیری-مدیریت-بحران-تهران

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir