کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اجرای آزمايشي دستورالعمل "به ‌روزنگهداري مستمر نقشه‌هاي شهري"/ به روزرسانی نقشه‌های کتالم و سادات‌شهر، بر اساس این دستورالعمل

28 تير 1399 ساعت 9:28

تنظیم کننده : مریم صادقی

اجرای دستورالعمل آزمايشي "به ‌روزنگهداري مستمر نقشه‌هاي شهري" برای اجرا در دوره يكساله (تا تيرماه سال 1400) از سوی سازمان نقشه‌برداری کشور ابلاغ شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، این سازمان پیش از این نسخه اولیه دستورالعمل"به روز نگهداري مستمر نقشه‌هاي شهري "، که با راهبري گروه استاندارد اداره‌كل نظارت و كنترل فني و با مشاركت جمعی از كارشناسان متخصص فنی و کارشناسان و مديران اداره‌كل سامانه‌ها و زيرساختهاي اطلاعات مكاني، اداره‌كل نقشه‌برداري هوايي و فضايي، اداره كل ژئودزي و نقشه‌برداري زميني و مديريت كارتوگرافي واطلس‌هاي ملي؛ تدوین شده بود را برای اخذ نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران، منتشر کرده بود. (اینجا)

پس از بررسی نظرات ارائه شده و اعمال مواردی که به تایید کارگروه فنی سازمان نقشه برداری کشور رسید؛ در گام بعدی این سازمان، تصمیم گرفت تا دستورالعمل"به روز نگهداري مستمر نقشه‌هاي شهري را به مدت یکسال به اجرای آزمایشی بگذارد. هدف از این اقدام، بررسی اجرایی این دستورالعمل و شناسایی نقاط قوت و ضعف آن است تا پس از طی دوره آزمایشی (تا تیرماه 1400) اقدام به بازبینی آن نموده و به عنوان یک دستورالعمل دائمی با هماهنگي مراجع ذيربط ابلاغ نهایی شود.

گفتنی است به روز رسانی نقشه‌های بخشی از استان مازندارن، محدوده سادات شهر و کتالم، نخستین منطقه‌ای است که بر اساس دستورالعمل مذکور، نقشه آن به روز رسانی می‌شود.
 
 


کد مطلب: 2489

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/2489/اجرای-آزمايشي-دستورالعمل-روزنگهداري-مستمر-نقشه-هاي-شهري-روزرسانی-نقشه-های-کتالم-سادات-شهر-اساس-این

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir