plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۹
کد مطلب : ۲۵۷۳
مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست با مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تأکید نمود:

برای توسعه تعاملات فنی با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌شود

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست تخصصی و کاربردی با مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ضمن اعلام آمادگی سازمان نقشه‌برداری کشور برای هرگونه همکاری با سازمان ثبت اسناد بر لزوم انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین این دو سازمان تأکید نمود و از معاونین خود خواست تا در اسرع وقت با مشارکت مسئولین سازمان ثبت، نسبت به بررسی مفاد و نهایی‌سازی تفاهم‌نامه مشترک اقدام کنند.
برای توسعه تعاملات فنی  با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌شود
plusresetminus

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، طی نشست تخصصی و کاربردی مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی؛ رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با دکتر سید صادق سعادتیان، معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مهندس شیخ علیشاهی، مدیرکل کاداستر و جمعی از مدیران و کارشناسان آن سازمان، مذاکرات مهمی در راستای توسعه همکاری‌ها و تعاملات مشترک فی مابین صورت گرفت.

در این نشست صمیمی که روز دوشنبه 27مردادماه در محل این سازمان برگزار شد، دکتر سعادتیان، ضمن اشاره به قانون جامع حدنگار در خصوص اجرای طرح ملی کاداستر کشور، رفع اختلافات حقوقی و ملکی نسبت به نقشه‌ها و عرصه املاک را از اولویت‌های اهداف این طرح برشمرد.

وی اذعان داشت:«داده‌های تولیدی سازمان نقشه‌برداری کشور، از مهمترین داده‌های پایه برای طرح کاداستر(ملکی یا زراعی) بوده و بیشترین کاربرد را در این راستا داراست. »

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین به کاداستر در منطقه قله دماوند، سامانه شمیم آن سازمان برای تعیین موقعیت آنی و نیازهای نقشه و اطلاعات مکانی که سازمان نقشه‌برداری کشور می‌تواند آن ها را مرتفع سازد، اشاره کرد و انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین دو سازمان را در تقویت همکاری‌های طرفین، مفید ارزیابی کرد.

در ادامه مهندس شیخ علیشاهی همکاری‌ و تعاملات سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را سابقه‌دار عنوان کرد و نقش این سازمان در اجرای طرح کاداستر  املاک و اراضی کشور را بسیار حائز اهمیت دانست.

مهندس شاکری بعنوان یکی دیگر از مدیران و کارشناسان حاضر در این جلسه از سوی سازمان ثبت گفت:« پیشرفت در سازمان نقشه‌برداری کشور، در اصل پیشرفت در طرح کاداستر محسوب می‌شود و باید به اهمیت و جایگاه سازمان نقشه‌برداری کشور در این طرح توجه داشت.»

همچنین مهندس پیری وردین نیز تولید داده‌ها در طرح ملی کاداستر را بسیار مهم دانست و در بیانات خود به پروژه مدرنیزه شدن کاداستر و قراردادن منطقه 8 تهران و منطقه قله دماوند به عنوان پایلوت این پروژه و تشکیل کمیته مرجع برای این موضوع اشاره کرد.

در ادامه جلسه دکتر جاویدانه، معاون فناوری و ارائه اطلاعات مکانی و همچنین مهندس بکتاش معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور ضمن اشاره به سوابق ارتباط دو سازمان، توضیحاتی در راستای موضوعات و مفاد تفاهم نامه در حال انعقاد بین دو سازمان ارایه کردند.

پس از ارائه نقطه نظرات مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مهندس جعفرزاده ایمن آبادی؛ رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در بیانات خود، ضمن خوشامدگویی به مسئولان و مدیران ارشد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای حضور در سازمان نقشه برداری کشور، این سازمان را خانه همکاران آن مجموعه دانست و تلاش در انجام طرح ملی کاداستر را خدمت به کشور و به ویژه خدمت به مردم شریف ایران برشمرد.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، همچنین الزام اجرای دقیق همکاری‌های طرفین مطابق یک برنامه منظم و پایش پیشرفت آن پس از انعقاد تفاهم نامه را بسیار ضروری دانست و تشکیل یک کارگروه مشترک فنی و تخصصی و برگزاری جلسات مستمر در محل هردو سازمان را در گام‌های اولیه همکاری‌های مشترک، مهم برشمرد.

گفتنی است؛ پس از جلسه مشترک مسئولان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، بلافاصله جلسه کارشناسی دیگری با حضور معاون فنی سازمان و همچنین مسئول گروه حقوقی سازمان نقشه‌برداری کشور با معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و هیئت همراه برگزار شد و در راستای مفاد تفاهم نامه مشترک دو سازمان در حوزه معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت.

بر این اساس مقرر شد، مفاد دیگر تفاهم‌نامه مرتبط با حوزه معاونت فناوری و ارائه اطلاعات مکانی سازمان، طی جلسه‌ای مجزا با این حوزه، مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد؛ تا گامی موثر در راستای گسترش تعامل و توسعه همکاری‌های دو سازمان برداشته شود.

https://www.ncc.gov.ir/vdci.yarct1awpbc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.yarct1awpbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی