plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : ۲۶۴۴

سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار کرد:دوره آموزشی نحوه طبقه‌بندی و گویاسازی رقومی نقشه‌های شهری

سازمان نقشه‌برداری کشور برای نمایندگان شهرداری شیرود(استان مازندران) دوره آموزشی با موضوع«نحوه طبقه‌بندی و گویاسازی رقومی نقشه‌های شهری» برگزار کرد.
سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار کرد:دوره آموزشی نحوه طبقه‌بندی و گویاسازی رقومی نقشه‌های شهری
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به منظور استفاده از ظرفیت‌های استانی و شهرداری‌ها در انجام بخشی از فعالیت‌های مرتبط با تهیه نقشه و اطلاعات مکانی، در گام اول انجام عملیات گویاسازی و جمع‌آوری اطلاعات توصیفی عوارض بصورت رقومی برای به‌روز رسانی نقشه‌های شهری در دستور کار اداره اطلاعات توصیفی اداره‌کل زمین‌سنجی و نقشه‌برداری زمینی این سازمان قرار گرفت.
 
این دوره آموزشی سه روزه با هدف آشنایی با اصول و مبانی عملی نحوه گردآوری اطلاعات توصیفی و بهنگام رسانی نقشه‌ها برگزار شد.
 
متخصصین سازمان نقشه‌برداری کشور در این دوره موضوعات فنی از جمله آشنایی با اصول و مبانی عملی طبقه بندی و گویاسازی رقومی،آشنایی با استانداردها و دستورالعمل های طبقه بندی و گویاسازی بزرگ مقیاس شهری را در برنامه آموزشی خود داشتند.
 
همچنین آموزش‌های لازم در خصوص آشنایی با نحوه گردآوری اطلاعات توصیفی عوارض بصورت رقومی برروی تصاویر ماهواره‌ای ارتوفتو شده، آشنایی با نحوه ورود اطلاعات جمع آوری شده داخل پایگاه داده مکانی – توصیفی رقومی نیز از سوی مدرسین این دوره ارائه شد.
 
در پایان مقرر شد نمایندگان مربوطه، اطلاعات توصیفی مدنظر را مطابق استانداردها و دستورالعمل‌های موجود جمع‌آوری و تهیه کنند.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdch.knit23n-kftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.knit23n-kftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی