plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب : ۲۶۴۹

پیام تبریک مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی به مناسبت ۱۳ شهریور سالروز تولد ابوریحان بیرونی و روز مهندسی نقشه‌برداری

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور ۱۳ شهریور ماه مصادف با تولد ابوریحان بیرونی و روز مهندسی نقشه‌برداری را در پیامی به اهالی نقشه‌برداری کشور تبریک گفت.
پیام تبریک مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی به مناسبت ۱۳ شهریور سالروز تولد ابوریحان بیرونی و روز مهندسی نقشه‌برداری
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور 13 شهریور ماه مصادف با تولد ابوریحان بیرونی و روز مهندسی نقشه‌برداری را در پیامی به اهالی نقشه‌برداری کشور تبریک گفت.

متن پیام مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی از این قرار است:

با سلام واحترام
  « سیزده شهریور، سالروز تولد ابوریحان بیرونی دانشمند بزرگ علوم مهندسی، روز مهندسی نقشه‌برداری نامگذاری شده است. ابوریحان بیرونی دانشمند بزرگ ایرانی فعالیت‌های متعدد و ارزشمندی را در زمینه‌ی مهندسی نقشه‌برداری و نجوم به انجام رسانده است، و مایه مباهات است که دستاوردهای علمی ایشان در جهان تا قرن‌ها اعتبار خود را محفوظ داشته است.

جامعه مهندسین این روز  را گرامی می‌دارد، تا ضمن شناسایی جنبه‌های مختلف کاربرد مهندسی نقشه‌برداری در فعالیت‌های سایر رشته‌های مهندسی و علوم دیگر و همچنین در زندگی روزمره مردم، آن را در موارد مختلف ارتقا دهیم.

مهندسی نقشه‌برداری قدمت طولانی دارد، برای اولین بار از فنون نقشه برداری برای تقسیم زمین استفاده شد و در طول تاریخ، نقشه برداران نقش حیاتی در شکل‌دهی و توسعه تمدن‌ها داشته‌اند و متخصصین مختلف علوم دیگر را در کشف ناشناخته‌های زمین و فضا همراهی نموده‌اند.امروز مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی تنها به حوزه مهندسی راه و ساختمان(عمران) محدود نمی‌شود بلکه در بخش‌های دیگری نظیر آمایش سرزمین،  محیط زیست، شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری، توسعه دولت الکترونیک، معدن، کشاورزی، جنگل و مراتع، سدسازی، دریا، ناوبری زمینی، هوایی و دریایی، مدیریت بحران و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد. این صنعت هر روز متحول می‌شود و ما را برای جهانی آباد و نوآماده می­کند.

بر خود وظیفه می‌دانم؛ ضمن قدردانی از مهندسین نقشه بردار، این روز بزرگ را به این فعالان خط مقدم سازندگی و جامعه فرهیخته مهندسی نقشه برداری کشور  تبریک و تهنیت عرض نمایم .

امید است با فعالیت این عزیزان، هر روز شاهد شکوفایی کشور عزیزمان، جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها باشیم.»
 
غلامعلی  جعفرزاده ایمن‌آبادی
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور
 
 
 
Attachments area
 
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcc.0qia2bqeola82.html
ncc.gov.ir/vdcc.0qia2bqeola82.html