plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب : ۲۷۸۰
درخواست شهرداری منطقه ۹ تهران از سازمان نقشه‌برداری کشور:

وقتی داده های مکانی تعداد درختان کسر شده ناشی از عملیات عمرانی را محاسبه می‌کند

در پی انجام عملیات عمرانی در محله طرشت منطقه ۹ تهران تعدادی از درختان موجود در مسیر از بین رفته و در همین راستا شهرداری منطقه ۹ تهران از سازمان نقشه‌برداری کشور خواست تا تغییرات حادث شده از حیث تعداد درختان با استفاده از تصاویر هوایی و ماهواره ای استخراج گردد.
وقتی داده های مکانی تعداد درختان کسر شده ناشی از عملیات عمرانی را محاسبه می‌کند
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، یکی از کاربردهای مهم تصاویر هوایی و ماهواره ای مدیریت فضاهای سبز شهری است. با انجام عملیات عمرانی و احداث مسیر زیرگذر از محله طرشت به خیابان استاد معین در منطقه 9 شهری تهران تعدادی از درختان موجود در مسیر از بین رفته و نهالکاری جایگزین انجام شد.

در همین راستا شهرداری منطقه 9 تهران از سازمان نقشه‌برداری کشور خواست تا تغییرات حادث شده از حیث تعداد درختان با استفاده از تصاویر هوایی و ماهواره ای استخراج گردد.

در نهایت با استفاده از تصاویر هوایی و ماهواره ای پیش از شروع عملیات عمرانی در سال 1394 و نیز تصاویر جدید مربوط به سال 1399 تعداد اصله درختان در سالهای مختلف برآورد گردید. با توجه به دقت انجام کار و کیفیت گزارش تهیه شده ، درخواست تکمیلی جهت محاسبه تعداد درختان جدید در مسیر ادامه بزرگراه یادگار امام(ره) تا پادگان جی نیز به سازمان نقشه برداری کشور ارائه شد که خوشبختانه فاز دوم نیز با موفقیت به اتمام رسید.

در تصویر فوق که بخشی از منطقه مطالعاتی را نشان می دهد، درختان قطع شده به رنگ قرمز، درختان بدون تغییر به رنگ سبز و نهالکاری شده به رنگ زرد نشان داده شده است.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdci.varct1ayubc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.varct1ayubc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی