کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برگزاری سومین کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) با حضور سازمان نقشه برداری کشور

اداره کل زمین سنجی و نقشه برداری

29 مهر 1399 ساعت 9:45


سومین کنفرانس بین‌المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) از تاریخ ۲۸ لغایت ۳۰ مهر ماه سالجاری به صورت آنلاین برگزار می گردد. BIM در واقع رویکردی نسبتاً جدید در طراحی، ساخت و مدیریت دوره عمر پروژه‌ بوده و شرایطی را فراهم می‌کند تا تمامی ارکان پروژه در یک فضای کاملاً تعاملی به انجام نقش و مسئولیت خود در پروژه بپردازند. این رویکرد سبب افزایش یکپارچگی و هم‌افزایی در حوزه‌های مختلف فنی، اجرایی و مدیریتی پروژه شده و کمک می‌کند بسیاری از مسائل و چالشهای فعلی پروژه‌ها به حداقل ممکن برسد. قوانین ساخت و ساز در برخی از کشورهای پیشرفته دنیا به گونه‌ای است که اجازه ساخت و ساز بدون کاربرد BIM را نمی‌دهد و استفاده از این رویکرد برای تمام ارکان پروژه گریزناپذیر شده است.
در سومین کنفرانس مربوطه یکی از پنل های تخصصی بررسی ظرفیت های بومی سازی فن آوری های نوین در راهسازی کشور به کمک سیستم کنترل خودکار ماشین (Machine Control System) با حضور فعالان این حوزه است که در این راستا سازمان نقشه برداری کشور به عنوان مرجع حاکم بر کلیه فعالیتهای نقشه برداری و سیستم های نوین به تشریح نقش سامانه ناوبری تعیین موقعیت آنی (هدی) در کشور و کاربرد های آن در عملیات ساختمانی و راهسازی  خواهد پرداخت.
http://bimconf.com/about/


کد مطلب: 2886

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/2886/برگزاری-سومین-کنفرانس-بین-المللی-مدلسازی-اطلاعات-ساختمان-bim-حضور-سازمان-نقشه-برداری-کشور

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir