plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب : ۳۲۹۵
مدیریت آبنگاری و امور جزرومدی اعلام نمود:

پردازش بیش از ۱۳۰۰۰ کیلومتر از داده های هیدروگرافی خلیج فارس

پردازش بیش از ۱۳۰۰۰ کیلومتر از داده های هیدروگرافی خلیج فارس انجام شد که شامل داده های جمع آوری شده می باشد که با توجه به ناکافی بودن اطلاعات لازم، اکنون تکمیل شده و با رفع نواقص موجود، محاسبات و تصحیحات بر روی آن انجام پذیرفته و سپس پردازش شده و به منظور تهیه و بروزرسانی چارتهای دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.
پردازش بیش از ۱۳۰۰۰ کیلومتر از داده های هیدروگرافی خلیج فارس
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور،  پردازش بیش از 13000 کیلومتر از داده­ های هیدروگرافی خلیج فارس انجام شد که این داده های پردازش شده شامل داده های جمع آوری شده­ می باشد که با توجه به ناکافی بودن اطلاعات لازم، اکنون تکمیل شده و با رفع نواقص موجود، محاسبات و تصحیحات بر روی آن انجام پذیرفته و سپس پردازش شده و به منظور تهیه و بروزرسانی چارتهای دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

آقای مهندس پیمان زارعیان رئیس اداره آبنگاری و نقشه برداری مناطق ساحلی مدیریت آبنگاری و امور جزرومدی سازمان با اعلام این خبر افزود:« این داده ها همگی توسط شناور ایران آبنگار جمع آوری شده و مربوط به مناطق فراساحلی استان هرمزگان می باشد. در این عملیات، بیش از 13000 کیلومتر عمق یابی بر روی خطوط طراحی شده و با فاصله 500 متری از یکدیگر مورد پردازش قرار گرفت که بازه تغییرات عمق­ از 18 تا 85 متر بوده است.»

خلیج فارس بک بدنه آبی استراتژیک برای کشور می باشد که با توجه به تجارت کالا و انرژی و ذخایر آن از اهمیت فوق العاده ای در ابعاد ملی و جهانی برخوردار است. از همین رو، هیدروگرافی و تهیه چارتهای دریایی از خلیج فارس همواره از اولویت های سازمان نقشه برداری کشور بوده است که از بیش از سه دهه پیش آغاز شده و هم اینک نیز ادامه دارد.


 
نگارنده : فائزه سلامی
https://www.ncc.gov.ir/vdca.onek49num5k14.html
ncc.gov.ir/vdca.onek49num5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی