Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۳۳۰

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان عضو ژئوپرتال سازمان نقشه برداری کشور شد

به دنبال سفر مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور به زنجان و دیدار با مقامات این استان؛ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان در جایگاه دبیرخانه شورای راهبری SDI عضو ژئوپرتال سازمان نقشه برداری کشور شد و همه دستگاه‎های اجرائی این استان را برای به اشتراک گذاری اطلاعاتشان در این سامانه مکلف کرد.
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان عضو ژئوپرتال سازمان نقشه برداری کشور شد
plusresetminus
 به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در راستای توسعه دولت الکترونیک؛ مصوب شورای عالی فناوری اطلاعات، به منظور استقرار و بهره برداری از زیر ساخت داده مکانیSDI و تبادل اطلاعات مکانی مورد نیاز برنامه های توسعه، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان همه دستگاه های اجرائی را نسبت به ایجاد سامانه ها، شبکه های دسترسی وسرویس های مورد نیاز و بهره برداری از این سامانه مکلف کرد.
به همین منظور برای شناخت وضع موجود، تسریع در فرآیند بارگذاری داده های مکانی، دستگاه های اجرائی استان ها باید وضعیت پایگاه داده های مکانی و فهرستی از لایه های اطلاعات مکانی خود را اعلام کنند.
لازم به ذکر است دبیرخانه شواری راهبری SDI از همه دستگاه های اجرائی خواست ضمن معرفی کارشناس فنی به عنوان رابط دستگاه با دبیرخانه، در مشارکت موثر کارشناسان و بهره برداری از اطلاعات موجود در دستگاه ها اقدام کنند.
گفتنی است زیر ساخت داده مکانیSDI محیطی تعامل پذیر برای به اشتراک گذاری فهرست داده های مکانی دستگاه های اجرائی است تا برای جلوگیری از موازی کاری، این داده ها در برنامه ریزی های کلان منطقه ای و استانی استفاده شود.
همچنین هر دستگاه اجرائی با رویکرد بهره وری و مدیریت بهینه اطلاعات؛  متولی مدیریت، ذخیره سازی و بروز رسانی لایه اطلاعات مکانی خاص خود خواهد بود.
هدف اصلی SDI این است که دستگاه های اجرائی با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن به سرویس اطلاعات مکانی دسترسی داشته باشند. در این صورت نیازی نیست که دستگاه های اجرائی کلیه داده های مکانی مورد نیاز را تهیه کنند، بلکه هر دستگاه اجرائی متولی تهیه و بهنگام رسانی داده های مکانی تخصصی خود بوده و می تواند با مکانیزم مشخصی سایر داده های مکانی مورد نیاز را که در انجام وظایف او تأثیر گذار است از متولی ذیربط دریافت نماید.
سامانه های نرم افزاری مستقر در دستگاه های اجرائی در ارتباط با پایگاه های داده های مکانی به عنوان یک NODE در سامانه SDI تلقی شده و سبب تسریع در فرآیند اتصال به زیرساخت داده مکانی استان خواهند شد.
در پایان دبیرخانه شورای راهبریSDI پرهیز از هرگونه دیدگاه بخشی یا سازمانی و تلقی محرمانه از اطلاعات را منع کرد و از همه دستگاه های اجرائی خواست تا با نگاهی ملی به طرح SDI موجبات استقرار هر چه سریع تر زیر ساخت داده مکانی هر استان فراهم شود.
 
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcjfyetzuqet.sfu.html
ncc.gov.ir/vdcjfyetzuqet.sfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1