کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی صورت گرفت:

مشارکت 25 استان در ژئوپورتال ملی سازمان نقشه‌برداری کشور

13 دی 1399 ساعت 9:26

نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی

25 استان کشور، با همکاری و پشتیبانی تیم زیرساخت داده‌های مکانی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در زیرساخت ملی داده مکانی مشارکت کرده و کاتالوگ سرویس خود را در ژئوپورتال ملی iransdi.ir ثبت و ارائه نمودند


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، 25 استان کشور در زیرساخت ملی داده مکانی مشارکت نمودند.

کارشناسان اداره زیرساخت داده‌های مکانی و هماهنگی کاربران سامانه‌های اطلاعات مکانی این اداره کل، با پشتیبانی مستمر و همکاری با نمایندگان این 25 استان، موفق شدند اتصال سرورهای 25 استان و دستگاه‌های آن استان‌ها را به ژئوپورتال ملی  (iransdi.ir) برقرار نمایند.

در همین راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها با استفاده از اسناد و فیلم‌های آموزشی بارگذاری شده در ژئوپورتال ملی و مشارکت مداوم نمایندگان مستقر در  اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، موفق به ثبت کاتالوگ سرویس خود در ژئوپورتال ملی شده‌اند.

همچنین تعداد 51 دستگاه استانی، با همکاری و پشتیبانی نمایندگان استانی موفق به اتصال و ثبت کاتالوگ سرویس خود در ژئوپورتال ملی شده‌اند.

لازم بذکر است همکاری و مشارکت استان‌ها، بر اساس تعداد سرویس‌های ثبت شده و تعداد دستگاه‌های متصل شده استان و نیز پیگیری‌های مستمر نماینده استانی برای پیاده‌سازی زیزساخت داده مکانی استانی، دارای امتیازاتی بوده که در ارزیابی‌های پیوسته و دوره‌ای که در  اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، صورت می‌گیرد، لحاظ می‌شود.


کد مطلب: 3318

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/3318/مشارکت-25-استان-ژئوپورتال-ملی-سازمان-نقشه-برداری-کشور

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir