Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب : ۳۳۶۴
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین خبر داد

تشکیل جلسه وبینار و نشست فنی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز چهارشنبه ۹۹/۱۰/۲۴، در نشست تخصصی برگزار شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین و با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان، در قالب جلسه وبیناری شرکت نمود. این جلسه در راستای راه‌اندازی SDI استانی بوده است.
تشکیل جلسه وبینار و نشست فنی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز چهارشنبه 99/10/24، جلسه وبیناری بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین، به همراه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان و حضور همکاران اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی برگزار گردید.

ابتدا خانم مهندس رضایی، در قالب پاورپوینت توضیحات جامعی در خصوص مفاهیم زیرساخت داده مکانی، معرفی ساختار ژئوپورتال ملی، نمودار عملکرد استان‌ها در حوزه مشارکت در زیرساخت داده‌های مکانی و معرفی امکانات آموزشی در ژئوپورتال ملی بیان نمودند.

در ادامه آقای مهندس نحوی، به‌عنوان نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین، توضیحاتی را درخصوص نحوه پیاده‌سازی SDI استان برای دستگاه‌های حاضر در جلسه عنوان نمودند.

سپس آقای دکتر قاسملو، با اشاره به تعامل سازمان نقشه‌برداری کشور با مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری برای دریافت تائیدیه امنیتی بهره‌برداری افتا برای ژئوپورتال ملی iransdi.ir، اظهار داشتند لازم است استان نیز برای بهره‌برداری از ژئوپورتال استانی، پیگیر هماهنگی مرکز افتای استان قزوین با مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری باشد. در حال حاضر امکان اتصال دستگاه‌های استانی محدودی به ژئوپورتال ملی وجود دارد و امیدواریم به‌زودی با دریافت تائیدیه امنیتی بهره‌برداری افتا، سایر دستگاه‌های استانی نیز بتوانند به ژئوپورتال ملی متصل شوند.

لازم بذکر است سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قزوین با همکاری و پشتیبانی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، توانسته است تمام مراحل کاری، اعم از به‌کارگیری فیلم‌های آموزشی، نصب نرم‌افزارهای ضروری، ساخت سرویس‌های مکانی، ساخت سرویس‌های فراداده منتسب به داده مکانی و درنهایت اتصال به ژئوپورتال iransdi.ir را به‌صورت ارتباط از راه دور و با موفقیت پشت سر بگذارد که جای تقدیر و تشکر دارد.
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdch.-nxt23nxkftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.-nxt23nxkftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1