کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان خبر داد.

تشکیل دومین جلسه وبینار و نشست فنی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان

29 دی 1399 ساعت 10:56

نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز چهارشنبه ۹۹/10/24، در دومین نشست تخصصی برگزار شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان و با حضور نمایندگان چند دستگاه‌ اجرایی استان، در قالب جلسه وبیناری شرکت نمود. این جلسه در ادامه جلسه قبلی و در راستای راه‌اندازی SDI استانی بوده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز چهارشنبه 99/10/24، دومین جلسه وبیناری بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان، به همراه نمایندگان سایر دستگاه‌های اجرایی استان و حضور همکاران اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی برگزار گردید.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از تجمع در جلسات استانی و همچنین به‌منظور فرهنگ‌سازی برای اتصال به SDI ملی، نمایندگان دستگاه‌های این استان را در طی دوجلسه دعوت به همکاری نموده است. در نشست فنی اول 13 دستگاه و در طی نشست فنی امروز 16 دستگاه از استان لرستان حضور داشتند.

در ابتدا خانم مهندس رضایی، در قالب پاورپوینت توضیحات جامعی در خصوص مفاهیم زیرساخت داده مکانی، معرفی ساختار ژئوپورتال ملی، نمودار عملکرد استان‌ها در حوزه مشارکت در زیرساخت داده‌های مکانی و معرفی امکانات آموزشی در ژئوپورتال ملی بیان نمودند.

در ادامه آقای مهندس نورالدینی، به‌عنوان نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان، توضیحاتی را درخصوص نحوه پیاده‌سازی SDI استان برای دستگاه‌های حاضر در جلسه عنوان نمودند.

سپس آقای دکتر قاسملو، با اشاره به تعامل سازمان نقشه‌برداری کشور با مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری برای دریافت تائیدیه امنیتی بهره‌برداری افتا برای ژئوپورتال ملی iransdi.ir، اظهار داشتند لازم است استان نیز برای بهره‌برداری از ژئوپورتال استانی، پیگیر هماهنگی مرکز افتای استان لرستان با مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری باشد. در حال حاضر امکان اتصال دستگاه‌های استانی محدودی به ژئوپورتال ملی وجود دارد و امیدواریم به‌زودی با دریافت تائیدیه امنیتی بهره‌برداری افتا، سایر دستگاه‌های استانی نیز بتوانند به ژئوپورتال ملی متصل شوند.

در نهایت آقای دکتر قاسملو، پاسخ‌گوی سوالات مطروحه از سوی نمایندگان دستگاه‌های استان ( شهرک‌های صنعتی - امور اقتصاد و دارائی - میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی – زمین‌شناسی- صنعت، معدن و تجارت) بودند.

لازم به‌ذکر است سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان با همکاری و پشتیبانی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، توانسته است تمام مراحل کاری اعم از به‌کارگیری فیلم‌های آموزشی، نصب نرم‌افزارهای ضروری، ساخت سرویس‌های مکانی، ساخت سرویس‌های فراداده منتسب به داده مکانی و درنهایت اتصال به ژئوپورتال iransdi.ir را به‌صورت ارتباط از راه دور و با موفقیت پشت سر بگذارد. همچنین تاکنون 10 دستگاه از این استان به پورتال ملی متصل شده که شایسته تقدیر و تشکر است.


کد مطلب: 3365

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/3365/تشکیل-دومین-جلسه-وبینار-نشست-فنی-اداره-کل-سامانه-ها-زیرساخت-های-اطلاعات-مکانی-سازمان-مدیریت-برنامه-ریزی-استان-لرستان

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir

1