کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چهارمین گزارش شفافسازی مالی سازمان نقشه‌برداری كشور

انتشار جزئیات هزینه‌های ماهانه اسفند 97 و فرودین 98

12 خرداد 1398 ساعت 13:38

تنظیم کننده : مریم صادقی

سازمان نقشه برداری کشور در چهارمین گام پیاپی خود، جزئیات هزینه‎های ماهانه خود در اسفند ماه سال 97 و فروردین ماه 98 را منتشر کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، این اقدام نادر در نظام اداری ایران، نخستین بار در آذرماه ماه سال گذشته (اینجا) انجام شده و در دی ماه و بهمن ماه (اینجا و اینجا) نیز ادامه یافت.

چهارمین گزارش شفافسازی مالی سازمان نقشه‌برداری كشور حاکی از آن است که در اسفند 97 و فروردین 98، 79 درصد بودجه سازمان صرف امور پرسنلی شده و 21 درصد از این بودجه نیز صرف سایر امور همچون پرداخت حق الزحمه قراردادهای سازمان، هزینه‎های جاری آب و برقو تلفن و ...، لوازم یدکی، بیمه کشتی و هواپیما و ... شده است.
در مجموع هزینه‎های سازمان نقشه برداری سازمان کشور در فروردین ماه سال جاری و اسفند سال گذشته، بیش از 11 میلیارد تومان بوده که جزئیات آن را در این جدول می‎توانید ببینید.
گفتنی است در راستای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات(مصوب سال 1387 مجلس شورای اسلامی)، آیین‌نامه اجرایی آن(مصوب 1393/8/21 هیئت وزیران)، مواد 30، 31، 68، 69، 70، 71 و 72 بیانیه «منشور حقوق شهروندی» ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران(آذرماه سال 1395)، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و رویکردهای کلان دولت تدبیر و امید و برای ایجاد شفافیت مالی، مبارزه با فساد، برقراری محیط رقابت پذیر سالم و عدالت اقتصادی و تحقق نظارت همگانی بر فعالیت‌های دستگاههای اجرایی، سازمان نقشه‌برداری کشور به‌عنوان سازمان پیشگام در عرصه شفاف‌سازی، به‌طور کاملاً داوطلبانه، اقدام به انتشار جزئیات هزینه‌های ماهانه خود(آذرماه سال 1397) نموده‌است. این اقدام نادر، که بر اساس بخشنامه شماره 17801 مورخ 1397/8/14ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور خطاب به معاونت اداری، مالی و پشتیبانی این سازمان مبنی بر ارائه فهرست کلیه معاملات(با ذکر مبلغ و مشخصات طرف معامله، ارائه دهنده خدمت و یا فروشنده) به دفتر ریاست، روابط‌عمومی و همکاریهای بین‌الملل برای انتشار و اطلاع عموم، انجام می‌گیرد.
دفتر ریاست، روابط‌عمومی و همکاری های بین‌الملل سازمان نقشه‌برداری کشور، در ادامه این مسیر از نقطه‌نظرات و پیشنهادات همه هموطنان عزیز برای اطلاع‌رسانی بهتر و کارآمدتر استقبال نموده و تلاش خواهد کرد تا با همکاری نزدیک‌تر سایر واحدهای سازمانی، گزارشات دقیق‌تر و به‌روزتری را از فعالیت‌های این سازمان، در اختیار هم‌میهنان عزیز قرار دهد. هر نوع پیشنهاد و یا نقطه‌نظرات خود را در خصوص این گزارش، می‎توانید به نشانی پست الکترونیک info@ncc.org.ir منعکس فرمایید.


کد مطلب: 345

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/345/انتشار-جزئیات-هزینه-های-ماهانه-اسفند-97-فرودین-98

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir