plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۳۴۸۲
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان خبر داد

برگزاری جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز یکشنبه ۹۹/۱۲/۳، در نشست تخصصی برگزار شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان، در قالب جلسه وبیناری شرکت نمود. این جلسه در راستای راه‌اندازی SDI استانی و برای ارائه توجیهات لازم به‌منظور تعاملات آتی و رفع ابهامات و پاسخ‌گویی به سوالات برگزار گردید.
برگزاری جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز ‌یکشنبه 99/12/3، جلسه وبیناری بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان، به همراه نمایندگان دستگاه‌های اجرائی استان و با حضور اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی برگزار گردید.

این جلسه به‌منظور ارتقا تعاملات پیش‌رو، مشارکت در زیرساخت ملی داده مکانی و ژئوپورتال ملی و پاسخ‌گویی به ابهامات و سوالات برگزار گردید.

در این نشست تخصصی، ابتدا آقای رنجبر، نماینده محترم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان، ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین در جلسه و کارشناسان اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، توضیحاتی درخصوص نحوه مشارکت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان در ژئوپورتال ملی ارائه نمودند.
ایشان با ابراز خرسندی از ‌اینکه بالاخره پس از سال‌ها متولی زیرساخت ملی داده مکانی مشخص گردیده است، اهم وظایف گروه نقشه و GIS استان اصفهان را توضیح دادند و به تصویب آئین‌نامه زیرساخت داده مکانی، در شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان اشاره کردند.

سپس دکتر بهارلو، نماینده محترم شهرداری اصفهان، توضیحاتی درخصوص SDI شهری دادند و با طرح سوالاتی از فرم‌های پیوست‌های سند «الگوی استقرار SDI استانی»، از دورنما و هدف مشارکت استان‌ها در SDI ملی سوال کردند.

در ادامه خانم مهندس اصانلو، با ارائه پاورپوینتی، مفاهیم زیرساخت داده مکانی، معرفی ساختار ژئوپورتال ملی، نمودار عملکرد استان‌ها در حوزه مشارکت در زیرساخت ملی داده‌های مکانی و معرفی امکانات آموزشی در ژئوپورتال ملی  را شرح دادند. ایشان بااشاره به‌اینکه باید به GIS نگرش سیستمی و کاربردی داشته باشیم نه نرم‌افزاری، المان‌های شبکه هماهنگی، ژئوپورتال، کاتالوگ سرویس‌ها و سرویس‌های مکانی را بطور مفصل توضیح داده و استانداردهای مرتبط با هر گروه را به‌طور کامل بیان کردند.

در نهایت خانم مهندس رضایی  به سوالات مطرح شده ازسوی دستگاه‌های استان اصفهان درخصوص مدل مفهومی داده‌ها، جایگاه SDI شهری در استان اصقهان، قوانین و استانداردهای مرتبط، علت استفاده ازسرویس WMS و نحوه تکمیل فرم‌های پیوست سند «الگوی استقرار SDI استانی»، پاسخ‌های جامعی را ارائه نمودند. 

 
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdci.vapct1a5rbc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.vapct1a5rbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی