plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۲
کد مطلب : ۳۵۵۳
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از دومین جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین خبر داد

برگزاری دومین جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز چهارشنبه ۹۹/۱۲/۲۰، در دومین نشست تخصصی برگزار شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان، در قالب جلسه وبیناری شرکت نمود. این جلسه در راستای ارائه ژئوپورتال شهرداری قزوین برگزار گردید.
برگزاری دومین جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز ‌چهارشنبه 99/12/20، دومین جلسه وبیناری بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین، به همراه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان و با حضور کارشناسان اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی برگزار گردید.
 
این جلسه به‌منظور ارائه ژئوپورتال شهرداری قزوین و پاسخ‌گویی به ابهامات و سوالات برگزار گردید.

 ابتدا آقای مهندس نحوی، نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین، ضمن خوش‌آمدگویی به حضار درجلسه، توضیحاتی درخصوص دستورجلسه ارائه دادند.

سپس نماینده شهرداری استان قزوین به ارائه توضیحاتی درخصوص SDI شهری و سامانه ژئوپورتال SDI شهرداری پرداخت. در این ارائه، آدرس ژئوپورتال، معماری آن و استانداردهای مورد استفاده توضیح داده شدند. در این راستا خانم مهندس رضائی، نماینده اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، با سوالاتی راجع به معماری، نرم‌افزارهای مورداستفاده دربخش MapServer و CatalogService، خواستار تجهیز سامانه مذکور به کاتالوگ‌سرویس، ژئوسرور و پشتیبانی از استانداردهای فراداده و سرویس‌های آن و زیرساخت لازم برای اتصال ژئوپورتال SDI شهری قزوین به ژئوپورتال ملی سازمان نقشه‌برداری کشور شدند. در ادامه خانم رضائی توضیحاتی درخصوص نحوه تکمیل فرم‌های سه پیوست سند «الگوی استقرار SDI استانی» ارائه نمودند.

درپایان آقای مهندس نحوی، گزارشی درمورد عملکرد دستگاه‌های اجرائی استان را در تکمیل سه فرم مذکور بیان نمودند.
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdch.mnxt23nmxftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.mnxt23nmxftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی