plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب : ۳۹۳۰

برگزاری کارگاه آموزشی «ثقل‌سنجی کوانتوم در فضا و روی زمین»

مهندس غلامرضا کریم‌زاده، اداره کل زمین‌سنجی و نقشه‌برداری زمینی
در ساعت ۲ تا ۵ بعد از ظهر (مطابق ساعت تابستانی اروپای مرکزی) روزهای ۲۶ و ۲۷ مه ۲۰۲۱
برگزاری کارگاه آموزشی «ثقل‌سنجی کوانتوم در فضا و روی زمین»
plusresetminus
برگزاری کارگاه آموزشی «ثقل‌سنجی کوانتوم در فضا و روی زمین»
 
تحولات و پیشرفت‌های کنونی در فیزیک کوانتوم به ویژه کاربرد‌های نسبیت عام، افق‌های بلندی را برای ژئودزی ماهواره‌ای‌، سیستم‌های مشاهدۀ ثقل زمین و نیز سیستم‌های مرجع مختصات ایجاد کرده است.


انجمن بین‌المللی ژئودزی (IAG) از علاقمندان برای شرکت در کارگاه آموزشی «ثقل‌سنجی کوانتوم در فضا و زمین» در ساعت 2 تا 5 بعد از ظهر (مطابق ساعت تابستانی اروپای مرکزی) روزهای 26 و 27 مه 2021 دعوت کرده است.
در این جلسه، مباحث مربوط به سنجش کوانتومی ثقل، از توسعه حس‌گرها و خصوصیات مربوطه تا بسیاری از کاربردهای حال و آیندۀ آن‌ها ارائه می‌شوند. این کارگاه آموزشی، فرصتی برای گردهمائی دانشمندان جامعه فیزیک کوانتوم و کاربران جامعه علوم زمین محسوب می‌شود.
دسترسی به برنامۀ نشست و ثبت نام شرکت در جلسه، از طریق نشانی زیر امکان‌پذیر است:
https://quge.iag-aig.org/quge-meetings/workshop-wgq1

کارگاه آموزشی یادشده توسط «کارگروه ثقل‌سنجی کوانتوم در فضا و روی زمین» مرتبط با پروژۀ موسوم به حس‌گرهای جدید و فناوری کوانتوم برای ژئودزی (Novel Sensors and Quantum Technology for Geodesy) برگزار می‌شود. هدف این کارگروه، که در سال 2020 ایجاد گردید، تبیین دقیق مزایا و کاربردهای تداخل‌سنجی اتمی در زمینۀ ثقل‌سنجی و سنجش اینرشیال در فضا و روی زمین است.
ریاست این گروه کاری را فرانک پریرا (رئیس گروه تداخل‌سنجی اتمی و حس‌گرهای اینرشیال رصدخانۀ پاریس) بر عهده دارد و میشل ون کمپ (رئیس گروه لرزه‌شناسی-ثقل‌سنجی رصدخانۀ سلطنتی بلژیک) نایب رئیس آن است.
منبع:
https://www.iag-aig.org/topic/302
https://www.ncc.gov.ir/vdcg.w9wrak9yzpr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.w9wrak9yzpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی