plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب : ۴۰۳۸
اداره کل زمین سنجی و نقشه برداری زمینی خبر داد:

آغاز فرآیند پروژه یکسان سازی بانک اطلاعات اسامی اماکن و معابر شهری

اداره گردآوری اطلاعات توصیفی 
آغاز فرآیند پروژه یکسان سازی بانک اطلاعات اسامی اماکن و معابر شهری
plusresetminus
آغاز فرآیند پروژه یکسان سازی بانک اطلاعات اسامی اماکن و معابر شهری
 
یکسان سازی داده های توصیفی عوارض موجود در نقشه ها و بروزرسانی آنها بعنوان یکی از اهداف اصلی سازمان نقشه برداری کشور بوده و در همین راستا پروژه ای تحت عنوان یکسان سازی بانک اطلاعات اسامی اماکن و معابر شهری در اداره نقشه نگاری و اطلس های ملی سازمان نقشه برداری کشور طراحی گردیده است.
این طرح از دو مرحله میدانی و ستادی جهت بهنگام رسانی و بروزرسانی داده های توصیفی اماکن و معابر شهری تشکیل گردیده و می بایستی ابتدا از طریق عملیات زمینی مشاهدات لازم از تمامی عوارض موجود در منطقه انجام پذیرفته و در مرحله بعد اطلاعات گردآوری شده بصورت استاندارد در جداول داده های توصیفی وارد گردند.
بهترین روش برای انجام عملیات و مشاهدات زمینی استفاده از فرآیند گویاسازی بوده و در این روش عامل گویا کننده با مراجعه مستقیم به عوارض، ماهیت هندسی و اسامی اماکن و معابر شهری موجود در نقشه را با واقعیت های موجود مطابقت داده و در صورت مشاهده تغییرات اقدام به بروزرسانی و ثبت تغییرات می نماید.
در مرحله ستادی اطلاعات گردآوری شده مطابق استاندارد و دستورالعمل موجود از طریق نرم افزارهای ArcGis در جداول مربوطه وارد گردیده و علاوه بر تکمیل ماهیت هندسی و توصیفی عوارض، آوانگاری اسامی نیز بصورت مستقیم در جداول مربوطه بروزرسانی می گردند. عملیات اجرایی این پروژه که شامل فرآیند گویاسازی عوارض و بروزرسانی آنها می باشد توسط اداره کل زمین سنجی و نقشه برداری زمینی / اداره اطلاعات توصیفی سازمان نقشه برداری کشور از اوایل سال 1400 بعنوان یکی از فعالیت های اصلی این اداره تعریف گردیده و در حال حاضر دو منطقه شهری( شهریار – شهر قدس) در حال انجام و بروزرسانی می باشند.

https://www.ncc.gov.ir/vdcg.w9trak9z7pr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.w9trak9z7pr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی