Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۴۰۷۷
در نشست روز جهانی اقیانوسها عنوان شد

نقش شبکه ملی پایش تراز دریا و MSDI در توسعه دریایی کشور

نشست نیمه مجازی با عنوان داده ها و اطلاعات دریایی کشور در خدمت توسعه دریا محور به مناسبت روز جهانی اقیانوسها و با مشارکت مدیریت آبنگاری و امور جزرومدی برگزار شد.
نقش شبکه ملی پایش تراز دریا و MSDI در توسعه دریایی کشور
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور به نقل از مدیریت آبنگاری و امور جزرومدی، نشست نیمه مجازی با عنوان داده ها و اطلاعات دریایی کشور در خدمت توسعه دریا محور با حضور تعدادی از سازمانها و ارگانهای مرتبط با داده های مکانی دریایی و اقیانوسی در روز جهانی اقیانوسها برگزار شد. در این نشست که توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار گردید نمایندگان سازمان نقشه برداری کشور ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست، موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، سازمان فضایی ایران، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواشناسی کشور، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان شیلات ایران حضور پیدا کرده و هر کدام در مورد بخشهای مرتبط با تولید داده های مکانی دریایی نوع داده، وظایف، مکانیزم مدیریت داده و چگونگی دسترسی به این داده ها در سازمان مربوطه خود توضیحاتی ارائه دادند.
در ابتدای این نشست در مورد روشهای نوین ملی و بین المللی در مدیریت داده های دریایی و سیاستهای کمیسیون بین الدول اقیانوس شناسی در برنامه "مبادله اطلاعات و داده های بین المللی اقیانوس شناسی  IODE" صحبت شد. هدف از برنامه مذکور  تقویت تحقیقات دریایی ، بهره برداری و توسعه ، با تسهیل تبادل داده های اقیانوس شناسی و اطلاعات بین کشورهای عضو شرکت کننده و تأمین نیازهای کاربران برای داده ها و محصولات اطلاعاتی می باشد. همچنین در این نشست نحوه تعامل و همکاری و به اشتراک گذاری داده ها و جلوگیری از موازی کاریها در سازمانهای متولی تولید داده های مکانی دریایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست، همکاران مدیریت آبنگاری و امور جزر و مدی نیز مشارکت داشته و دکتر علی سلطان پور مدیر آبنگاری و امور جزرومدی به عنوان سخنران در این نشست در خصوص اهمیت شبکه ملی پایش تراز دریا در توسعه دریامحور، تجربه سازمان در خصوص ارائه سرویس داده های مکانی دریایی از طریق ژئوپورتال سازمان و توانایی سازمان نقشه برداری کشور به منظور توسعه زیر ساخت داده های مکانی دریایی کشور MSDI با توجه به تجربه موفق در زمینه SDI، مواردی را ارائه نمودند.

نگارنده : فائزه سلامی
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.aexfuqeyasfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.aexfuqeyasfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی