Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : ۴۴۴۳
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از سومین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان قم خبر داد

شرکت در سومین نشست وبیناری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم

سومین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان قم، در روز یکشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۷، و با حضور نمایندگان دستگاه‌های استان قم و نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، در قالبن نشست وبیناری و با موضوع ارائه گزارشی در خصوص پیاده‌سازی زیرساخت ژئوپرتال استانی و نحوه انجام مرحله شناخت زيرساخت داده مكاني استاني برگزار گردید.
شرکت در سومین نشست وبیناری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، سومین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان قم، در روز یکشنبه 1400/04/27، و با حضور نمایندگان دستگاه‌های استان قم و نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، در قالب نشست وبیناری و با موضوع ارائه گزارشی در خصوص پیاده‌سازی زیرساخت ژئوپرتال استانی و نحوه انجام مرحله شناخت زيرساخت داده مكاني استاني برگزار گردید.

در این نشست تخصصی، ابتدا  آقای مهندس شاکر آرانی، معاون  آمار و اطلاعات ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین در جلسه و همچنین نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، توضیحاتی جامع و دقیق در خصوص پشتوانه قانونی فرایند استقرار زيرساخت داده مكاني استانی بر عدم انتقال اطلاعات از دستگاه‌ها در این فرایند و سرویس‌مبنا بودن آن تاکید کرد.

در ادامه جلسه آقای مهندس بهجتی، کارشناس گروه نقشه و اطلاعات مکانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم، توضیحاتی در خصوص ژئوپورتال ملی و الزامات راه‌اندازی ژئوپورتال استانی و اقدامات استان قم در اين زمينه‌ها را ارائه کرد. آقای بهجتی مطالبی در مورد مرکز افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) کشور و هدف از ایجاد آن بیان کرد.

سپس آقای مهندس جانقربان، رئیس گروه نقشه و اطلاعات مکانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم، توضیحاتی در خصوص نحوه تکمیل فرم‌های فاز شناخت استقرار زيرساخت داده مكاني استاني بیان کرد.

در ادامه آقای مهندس رفیعی، نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، ضمن تشکر از عملکرد استان قم در خصوص استقرار زيرساخت داده مكاني استانی، خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی جهت کامل کردن پیوست‌های سه‌گانه مدل داده‌ها شده و به ارزیابی استان‌ها در این بخش تاکید داشتند.

در نهایت مقرر گرديد تا دراسرع‌وقت فرم‌های مربوط به فاز شناخت استقرار زيرساخت داده مكاني استاني تکمیل و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ارسال گردد.  
 
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdcg.t9trak9twpr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.t9trak9twpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1